موقعیت شما در سایت:

با این ترفندها هر کسی رو دوس داری جذب کن!

با این ترفندها هر کسی رو دوس داری جذب کن!

0 نظر

1 لایک

775 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/07/17

توضیحات

مهارت‌های جذب برتر برای موفقیت در ارتباطات. این مقاله، ترفندها و راهکارهای جذب فرد را آموزش می‌دهد. اکنون شروع به فهم بهتر و موفقیت بیشتر کنید!

با این ترفندها هر کسی رو دوس داری جذب کن!

کارهایی هست که افراد جذاب انجام می‌دهند و انجام همین کارها باعث می‌شود تا قند در دل دیگران آب شود! تابه‌حال فردی را دیده‌اید که نه ظاهر جذابی دارد و نه اخلاق منحصربه‌فردی، اما کشش خاصی دارد که همه را شیفته‌ی خود می‌کند؟ خب! ما در اینجا راز افراد جذاب را برای شما فاش می‌کنیم. شما هم می‌توانید یاد بگیرید که این کارها را انجام دهید و به همان اندازه، دیگران را به خود جذب کنید. به ما اعتماد کنید و با چطور همراه باشید. می‌گویند «زیبایی در نگاه بیننده است» اما چنین جمله‌ای کاملاً درست نیست! درست است که افراد مختلف، ترجیحات متفاوتی در زمینه‌ی چهره، اندام، تیپ و سایر معیارهای ظاهری دارند، اما برخی از افراد هستند که با جاذبه‌ای خاص و اعتمادبه‌نفسی فوق‌العاده، این ترجیحات را برهم می‌زنند و کاری می‌کنند که هرکسی با هر ترجیحی که دارد جذب آنها شود. در ادامه، پنج نکته را توضیح می‌دهیم که به کمک آنها می‌توانید یاد بگیرید که چطور دیگران را جذب کنید و کاری کنید که دیگران شما را فردی جذاب بدانند.

از تأثیر اولین برخورد غافل نشوید

درست است که می‌گویند اولین دیدار نباید ملاک قضاوت باشد، اما واقعیت این است که اولین دیدار اثر زیادی روی برداشت طرف مقابل دارد. تحقیقات به طور مداوم نشان می‌دهند که افراد تمایل دارند تا تنها در یک ثانیه، دیگران را برحسب جذابیت ظاهری‌شان قضاوت کنند! بنابراین شما در محیط‌های غیر رمانتیکی مثل مدرسه یا محیط کار، ۲ الی ۳۰ ثانیه وقت دارید که تأثیرگذار باشید. از این زمان بهترین استفاده را ببرید. چطور؟ همیشه در ثانیه‌های اولیه، بهترینِ خودتان باشید. مردم عاشق حقیقت هستند. پس هرگز تظاهر نکنید. اما همیشه اعتمادبه‌نفس داشته باشید و بهترین وجهه‌ی خود را نشان دهید. به‌علاوه، شما هرگز نمی‌توانید حدس بزنید که چه موقع و کجا عشق واقعی را ملاقات خواهید کرد.


ترفند های جذب

دلچسب باشید

ذات آدمی این‌گونه است که به‌خصوص در زمان‌هایی که احساس خجالت یا اضطراب می‌کند، دوست دارد خود را در جمعیت گم کند. اما درست در همان موقع، بهترین راه برای افزودن به جذابیتتان این است که دلچسب باشید! مغز انسان عاشق چیزهای جدید است. مغز خیلی زود خسته می‌شود و همیشه دنبال محرک‌های جدید می‌گردد. پس لباس یا جواهرات خاص و عالی بپوشید. رویکرد نوآورانه‌ای را در پیش بگیرید. دفعه‌ی بعد که در یک مهمانی یا همایشی خسته‌کننده هستید، گوش‌هایتان را خوب تیز کنید. چند بار جملاتی تکراری همچون «خوشبختم»، «بچه کجایی؟» «بچه دارید؟» را می‌شنوید؟ سعی کنید به‌خاطر بیاورید که چند ثانیه طول کشیده است تا چنین افرادی به پیش‌زمینه‌ی ذهنتان منتقل و به‌کُلی فراموش شوند؟ حالا سعی کنید تا حرف‌های افراد جذاب جمع را نیز به یاد بیاورید.
افراد جذاب درباره‌ی چه چیزی حرف می‌زنند؟ تلاش کنید تا همیشه داستانی برای تعریف‌کردن داشته باشید. این داستان می‌تواند درباره‌ی خودتان، روزی که گذرانده‌اید یا موضوعی بامزه باشد. سعی کنید در مورد موضوعاتی صحبت کنید که برای خودتان نیز جذابیت دارند؛ برای مثال «آشپزی رو دوست داری؟»، «کتاب موردعلاقه‌ات چیه؟» و غیره. به‌جای چسبیدن به موضوعات تکراری، خلاق باشید. چیزی بامزه، متفاوت یا حتی عجیب‌وغریب تعریف کنید. شکستن روتین‌ها، جرقه‌ای است که قوه‌ی تخیل افراد را بیدار می‌کند و در کسری از ثانیه خواهید دید که به محبوب‌ترین فرد مهمانی تبدیل شده‌اید.

آماده‌ی برقراری ارتباط باشید

خیلی از افراد می‌ترسند که به‌عنوان فردی محتاج یا افسرده شناخته شوند؛ بنابراین سعی می‌کنند تا به طور افراطی کناره‌گیر باشند. برخی هم فکر می‌کنند که صرفاً حضورشان در یک مهمانی یا رویداد، به دیگران ثابت می‌کند که به ملاقات با افراد جدید تمایل دارند. توقع نداشته باشید که دیگران ذهن شما را بخوانند؛ چون نمی‌توانند! دیگران تا زمانی که توضیح ندهید، نمی‌توانند قصد شما را از کارهایی که انجام می‌دهید متوجه شوند. به‌جای اینکه در گوشه‌ای بنشینید، رویکرد جالب بودن (مورد دوم) را پیش بگیرید. درباره‌ی اینکه چقدر خوشحالید که به آن جمع دعوت شده‌اید و اینکه چقدر به شما خوش می‌گذرد صحبت کنید. این روش روی همه جواب نمی‌دهد، اما به‌طورکلی آمادگی داشتن برای برقراری ارتباط مؤثر، جذابیت شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.
به زبان بدن خود توجه کنید. اینکه سرتان توی گوشی‌تان باشد، کیف‌تان را بغل گرفته باشید، دست‌به‌سینه باشید یا لیوانی را سفت چسبیده باشید، سیگنال‌هایی هستند که نشان می‌دهند قصد ایجاد ارتباطی جدید را ندارید. دست در جیب کردن یا مشغول کردن دستان‌تان با کاری بیهوده نیز باعث می‌شود تا دیگران فکر کنند که فردی مرموز و غیرقابل‌اعتماد هستید و همین موضوع مانع می‌شود که سر صحبت را با شما باز کنند. هر دوی این رفتارها، جذابیت شما را کم می‌کنند. برای برقراری رابطه‌ای دوستانه و راحت، بازوان خود را گره نکنید و کاری کنید که دستان‌تان در دید باشند. کیف‌تان را روی دوش‌تان بیندازید، گوشی خود را کنار بگذارید و موقع حرف‌زدن ژستی به خود بگیرید. این سیگنال‌ها نشان می‌دهند که شما تمایل به ایجاد ارتباطی جدید دارید. با این نشانه‌ها، به جذابیت شما افزوده می‌شود.


ترفند های جذب

با علاقه به حرف‌های دیگران گوش کنید

موضوع موردعلاقه‌ی هر شخص، خود اوست! پس تنها با این ترفند ساده که شنونده‌ی خوبی باشید، می‌توانید جذابیت خود را افزایش دهید. فعالانه گوش‌کردن را بیاموزید و آنچه را که از حرف‌های طرف مقابل متوجه شده‌اید، تکرار کنید و از او بخواهید تا بیشتر و بیشتر توضیح دهد. در زمان مناسب عکس‌العمل نشان دهید، اما به‌جای اینکه منتظر باشید تا حرف طرف مقابل تمام شود تا خودتان بتوانید حرف بزنید، تلاش کنید تا خیلی عمیق به حرف‌هایش گوش کنید. اگر این فرد را مجدداً در آینده دیدید، به مکالمه‌ای که قبلاً داشتید، اشاره‌ی کوچکی کنید. مثلاً درباره‌ی دخترش سؤال کنید یا بپرسید فیلمی که قرار بود ببیند چطور بوده است؟ اگر تمام جزئیات مکالمه‌ی قبلی را روی دایره بریزید، حوصله‌ی طرف مقابل سر می‌رود، اما اگر به یک یا دو نکته اشاره کنید، او متوجه خواهد شد که واقعاً به حرف‌هایش علاقه‌مند بوده‌اید.

به‌یادماندنی باشید

همیشه مخاطبتان را درحالی‌که تشنه‌ی شنیدنِ بیشتر است ترک کنید. به‌جای اینکه آن‌قدر دم‌دست باشید تا جذابیت خود را از دست بدهید و ستاره‌ی شانس‌تان خاموش شود، در اوج خداحافظی کنید. زمانی مکالمه را تمام کنید که هنوز برای مخاطبانتان جذاب هستید. در این حالت مخاطبان مشتاقانه منتظر زمانی خواهند بود که دوباره شما را ببینند. اینکه در ذهن طرف مقابل باقی بمانید، به طور ناخودآگاه جذابیت شما را افزایش می‌دهد. تنها عده‌ی اندکی چهره‌ای فوق‌العاده یا بدنی خوش‌تراش دارند؛ خبر خوش این است که تحقیقات نشان داده است که جذابیت از درون می‌آید. جذابیت از اعتمادبه‌نفس شما، آرامش ظاهرتان و توانایی بُر خوردن‌تان با دیگران ناشی می‌شود. روی پنج نکته‌ی بالا تمرکز نمایید و تفاوت را احساس کنید


نتیجه گیری به زبان پریسا نصریآنچه باید از ترفندهای جذب دیگران بدانید

ترفندهای جذب دیگران موضوع مهمی در دنیای ارتباطات و ارتباطات اجتماعی هستند. از اهمیت بالایی برخوردارند، چرا که در تمام جنبه‌های زندگی، از روابط شخصی گرفته تا موفقیت در کسب‌وکار، نقش بزرگی ایفا می‌کنند. در مقاله‌ای که مورد بررسی قرار گرفت. تأثیرگذاری در این زمینه بیشتر از تکنیک‌ها و راهکارها، به میزان مهارت‌های ارتباطی و انسانی برمی‌گردد. ترفندهای جذب دیگران شامل توجه به نیازها و مشکلات انسان‌ها، گوش‌دادن فعالانه، ایجاد ارتباط‌های مثبت، تأسیس اعتماد و نشان‌دادن ارزش اضافی برای دیگران می‌شوند. باتوجه‌به اهمیت این ترفندها، می‌توان نتیجه گرفت که در دنیای امروز، توانایی جذب دیگران به‌عنوان یک مهارت اساسی مطرح می‌شود که می‌تواند در موفقیت شخصی و حرفه‌ای تأثیرگذار باشد. همچنین، این مهارت می‌تواند رابطه‌ها را تقویت کرده و به توسعه فردی و اجتماعی کمک کند. بنابراین، اهمیت ترفندهای جذب دیگران در بهبود کیفیت زندگی و دستیابی به اهداف مختلف به‌وضوح قابل‌توجه است و تمامی افراد می‌توانند با یادگیری و تمرین این مهارت‌ها، در مسیر رشد و پیشرفت خود قرار بگیرند.


سوالات متداولسؤالات متداول مربوط به جذب

چگونه می‌توان توجه دیگران را جلب کرد؟

پاسخ: با استفاده از ارتباطات مؤثر، اظهار علاقه و توجه به نظرات و احوالات شخص مورد نظر، می‌توان توجه آنها را جلب کرد.

چطور می‌توان ارتباط عمیق‌تری برقرار کرد؟

پاسخ: با شناخت بهتر و به اشتراک گذاشتن احساسات و تجارب شخصی، ارتباط عمیق‌تر و مستدام با دیگران ممکن می‌شود.

چگونه می‌توان باور و اعتماد دیگران را جلب کرد؟

پاسخ: با صداقت و شفافیت در ارتباطات، احترام به نظرات و احوالات دیگران و تحمل مسئولیت‌ها و تعهدات، می‌توان اعتماد و باور آنها را جلب کرد.

چگونه می‌توان بر جذب افراد تأثیرگذار بود؟

پاسخ: با ارائه ارزش و نشان‌دادن تأثیرگذاری شخص خود در مواقع مختلف و به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات مفید، می‌توان افراد را جذب کرد.

چطور می‌توان ترفندهای جذب را در زندگی روزمره اجرا کرد؟

پاسخ: با تمرین مهارت‌ها ارتباطی، مدیریت احساسات، و استفاده از راهکارهای مؤثر برای برقراری ارتباطات مثبت، می‌توان ترفندهای جذب را در زندگی روزمره اجرا کرد.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه زنان موفق دنیا، مقالات زندگی سالم و ویدئوهای آموزشی استقلال مالی را برای ازدواج موفق و زندگی سالم خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها

راه اندازی سایت و سیستم سازی کسب و کار