موقعیت شما در سایت:

ویژگی هایی که زنان جذاب را متمایز می کند

ویژگی هایی که زنان جذاب را متمایز می کند

0 نظر

1 لایک

15288 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/08/16

ترفندهای زنانه در همسرداری می‌تواند همسر شما را به یک مرد ایدئال و عاشق تبدیل کند. داشتن ترفندهای زنانه و فوت‌وفن‌های همسرداری هنر یک زن با سیاست است. سیاست‌های ریز زنانه بسیاری وجود داد که اغلب آن‌ها را بی‌اهمیت می‌دانیم و نادیده می‌گیریم، درصورتی‌که توجه و به‌کارگیری ترفندهای زنانه می‌تواند در روند شکل‌گیری روابط زناشویی شما بسیار تأثیرگذار باشد. شما جز کدام دسته از افراد هستید؟ افرادی که رمز و رازهای جذب همسرتان را پیدا کرده‌اید یا جز افرادی هستید که هنوز راه به‌دست‌آوردن دل همسرتان را بلد نیستید؟ به نظر شما تأثیر ترفندهای زنانه در زندگی مشترک چیست؟


جذابیت مهم‌تر است یا محبوبیت؟

شما دوست دارید افراد فقط به‌خاطر یک ویژگی خاص مثلاً زیبایی، تحصیلات، خانواده و... جذب شما شوند یا به‌خاطر محبوبیت شما؟ یادتان باشد که این ویژگی‌ها ممکن است برای همیشه دوام نداشته باشند و ماندگار نباشد، و بنا به دلایلی ممکن است شرایط تغییر و آن ویژگی‌ها کم‌رنگ‌تر و یا کلاً از بین بروند. ولی اگر ما در زندگی یاد بگیریم که چگونه محبوب باشیم و شگردهای جذابیت را به‌خوبی یاد بگیریم، ناخودآگاه جز دسته آدم‌های فوق‌العاده جذاب هم می‌شویم. یعنی آدم‌هایی برای ما جذاب می‌شوند که ما آن‌ها را دوست داریم و علاقه داریم که وقت و زمانمان را در کنار این افراد سپری کنیم. در واقع افرادی در ذهن ما جذاب هستند که با استفاده از راه و روش‌های جذابیت، در دل و در قلب ما محبوب شده‌اند.


یک زن جذاب چگونه است؟

جذابیت برخلاف تصور بعضی‌ها که فکر می‌کنند با عمل بینی و یا پروتز قسمت‌های مختلف بدن به وجود می‌آید اما در واقع اصلاً این‌طور نیست. ظاهر افراد تنها بخش کوچکی از جذابیت و محبوبیت بین آدم‌هاست و بزرگ‌ترین عامل در جذابیت و محبوبیت بین آدم‌ها درونی و شخصیتی است. اخلاق و شخصیت و رفتار زیبا هست که شما را دوست‌داشتنی و جذاب جلوه می‌دهد نه صرفاً یک ظاهر و تیپ زیبا بلکه یک زن جذاب کسی است که همیشه لبخند به لب دارد و جلوه‌ای مثبت به زندگی دارد. یک زن وقتی بیشترین زیبایی را دارد که لبخند می‌زند. اگر زنی خوب و خوش‌برخورد باشد به چشم همه جذاب می‌شود. از سوی دیگر، فرقی نمی‌کند که چقدر یک زن زیباست، اگر بی‌ادب باشد و سخت بشود به او نزدیک شد زشت می‌شود. پس مهم است که برای همه خوب بوده و لبخند بزنیم. اما آن‌قدر خوب نباشید که به دیگران اجازه دهید از روی شما عبور کنند. یاد بگیرید هنگامی که وقتش بود از خود دفاع کنید. کسی را مسخره نکنید. به کسی زورگویی نکنید و بی‌ادب هم نباشید. اگر چیزی هست که با آن مخالفید یا از آن راضی نیستید، یاد بگیرید که آن را به نحوی دوستانه و خوب ابراز کنید. افراد بدون هیچ محدودیت زمانی، قطعاً با رفتار خوب و مناسب شما جذبتان می‌شوند. همچنین لبخند تمسخرآمیز نزنید که اغلب غیرمؤدبانه و طعنه‌آمیز برداشت می‌شود.


چطور در نگاه اول جذاب و دلربا باشیم؟

احتمالاً اعتراف‌کردن به این مسئله برای خیلی از ما سخت باشه و به‌راحتی نتونیم اون رو بپذیریم، اما این یک حقیقت که همه‌ی انسان‌ها به نظر دیگران درباره خودمون اهمیت میدیم و دوست داریم در ذهن اون ها فردی جذاب باشیم، فقط شدت این میزان اهمیت در هر فرد متفاوته! تصور کنید خودتون تک‌وتنها در یک جزیره زندگی می‌کردین که هیچ انسانی رو نمی‌دیدین و هیچ‌وقت هم قرار نبود ببینید، آیا باز هم سعی می‌کردین بهترین لباس‌ها رو برای خودتون بخرین؟ یا زیورآلات خیلی خاص استفاده می‌کردین؟ باز هم حاضر بودین برای یک ساعت خوب و جذاب کلی پول خرج کنید؟ احتمالاً پاسخ شما به این سؤال خیر هست. پس به این نتیجه می‌رسیم که همه ما دوست داریم از نظر افرادی که دوسشون داریم یا باهاشون روبرو می‌شیم جذاب به نظر بیاییم.
واقعیت اینه که بیشتر افراد توی همون چند ثانیه اولی که ما رو می‌بینن شروع می‌کنن به قضاوت‌کردن درباره ما و شخصیت ما؛ این ارزیابی‌ها و قضاوت‌ها ممکنه روی تصمیم‌گیری اونها درباره‌ی اینکه در ادامه با ما چطور رفتار کنند تأثیر زیادی می‌گذاره؛ ما رو استخدام کنن، با ما دوست بشن، با ما شریک بشن و... طبیعتاً وقتی رفتار معقول و فرد باملاحظه و معقولی باشیم دوست‌داشتنی و جذاب می‌شیم. اما برای این کار نکات ریز و ظریفی وجود داره که رعایت‌کردن اون ها تأثیر خیلی زیادی روی دیدگاه دیگران درباره ما داره. با اینکه این نکات ممکنه خیلی ساده و بی‌اهمیت به نظر برسن، اما اگر بتونیم به طور مداوم اون ها رو در ارتباطات خودمون رعایت کنیم و به طور روزمره اون ها رو به کار ببریم، کم‌کم بین اطرافیان به یک فرد محبوب و جذاب و دوست‌داشتنی تبدیل می‌شیم! اگه شما هم دوست دارید جزء این افراد جذاب و دوست‌داشتنی باشین تا انتهای متن با من همراه باشید:

گشاده‌رو باشید

بوثمن نویسنده اثر تسخیر قلب‌ها در نود ثانیه میگه: شما باید هم چهره‌ای گشاده داشته باشید؛ هم برخوردی صمیمانه، همچنین درباره زبان بدن هم میگه: باید قلبتون رو مستقیماً به سمت شخص مقابل نشانه بروید. قلبتان را با دست‌ها و بازوهایتان نپوشانید (اشاره به گاردگرفتن و زبان بدن بسته)، اگر کت پوشیدید حتماً قبل از ملاقات، دکمه‌های اون رو باز کنید. داشتن برخورد صمیمانه و مثبت هم به همین اندازه اهمیت داره، پس زمانی که با طرف مقابلتون سلام و احوالپرسی می‌کنید، خودتون هم باید این حس مثبت رو احساس کنید و نسبت به اون آگاهی داشته باشید.

ارتباط چشمی برقرار کنید

شما باید فردی باشید که ارتباط چشمی رو شروع می‌کنه، بعلاوه باید اجازه بدید که چشم‌هاتون برخورد مثبت شما رو منعکس کنه! اگه جزء افرادی هستین که در برقرارکردن ارتباط چشمی احساس راحتی نمی‌کنید و معذب هستین، می‌تونید از این روش استفاده کنید: زمان تماشای تلویزیون، به رنگ چشم افراد روی صفحه توجه کنید و اون رنگ‌ها رو توی ذهنتون نام ببرید. روز بعد همین کار رو در مورد افرادی که ملاقات می‌کنید و می‌بینید، تکرار کنید فقط یادتون باشه این نگاه نباید به طور ثابت باشه که فرد مقابل شما رو اذیت کنه، گه گاهی این ارتباط رو قطع کنید و به جای دیگه ای نگاه کنید. کارول کینسی گومن نویسنده و سخنران مشهور در وب‌سایت فوربس (Forbes) می‌نویسه: ارتباط چشمی طولانی ممکن است به نظر طرف مقابل بی‌ادبانه و یا حتی ترسناک باشد.

لبخند بزنید

برای اینکه جذاب‌تر به نظر برسید اولین کسی باشید که لبخند میزنه، با این کار این پیام رو به دیگران می‌دید که شما فردی صادق و صمیمی هستید. تحقیقات در این زمینه نشون داده که در موقعیت‌های شاد وقتی کسی رو ملاقات می‌کنید، با لبخندزدن باعث می‌شید که اون فرد شما رو به‌عنوان یک فرد جذاب و دوست‌داشتنی به‌خاطر بسپاره!

موقع سلام‌کردن، دست بدید

البته این کار در فرهنگ ما در همه موقعیت‌ها امکان‌پذیر نیست اما شما به هر نحوی که سلام کنید چه بگید سلام، درود یا هر طور سلام‌علیک دیگه ای، باید طوری به نظر برسید که از آشنایی با اون شخص خوشحال شدید و بعد دستتون رو دراز کنید و حتماً محکم دست بدید، چون تأثیر مثبت بیشتری به جا می‌گذاره و شما به‌عنوان یک فرد صمیمی و قدرتمند و جذاب در ذهن فرد ماندگار می‌شید. وقتی چند نفر ور ملاقات می‌کنید و امکان دست‌دادن به همه وجود نداره، می‌تونید از روش "دست‌دادن بی دست" استفاده کنید. به این صورت که هر کاری رو که موقع دست‌دادن با یک نفر انجام می‌دید، تکرار کنید، با روی گشاده و صمیمانه سلام کنید و لبخند بزنید، اما دستتون رو دراز نکنید.

از اسم طرف مقابل استفاده کنید

وقتی اسم فرد مقابل رو می‌دونید سعی کنید توی صحبت‌هاتون از اون استفاده کنید و چند بار تکرار کنید، چون صمیمیت رو بیشتر می‌کنه و احساس مهم بودن رو به طرف مقابل منتقل می‌کنه و این شما رو در نظر اون فرد جذاب می‌کنه!

کمی به جلو خم بشید

نیازی نیست برای جذاب بودن، کاملاً به سمت فرد مقابلتون خم بشید یا روی اون بیفتید. اما سعی کنید به طور نامحسوس و روبه‌جلو به سمت طرف مقابل خم بشید این حرکت نشون میده که به صحبت‌های طرف مقابل علاقه‌مندید.

خودتان باشید

دوستان عزیزم، قرار نیست برای به‌دست‌آوردن قلب و دل کسی برای او فیلم بازی کنید یا ادای آدم خوب‌ها را دربیاورید! ببینید در چه زمینه‌های ضعف دارید، آن را بپوشانید، نقاط قوت خود را تقویت کنید. مجموع همه اینها ناخودآگاه از شما فردی قدرتمند با عزت نفس و با اعتماد به نفس می‌سازد که می‌توانید نظر هر دختر و پسری را به خودتان جلب کنید. در مورد خانم‌ها یک نکته مهم علاوه بر موارد بالا باید بگویم و آن این است خیلی به ظرافت‌های زنانه و قدرت‌هایی که مختص زنان است توجه کنید. البته منظورم از قدرت‌های زنانه و ظرافت‌های خاص زنانگی بعد جسمی و جنسی زن نیست!! بلکه منظورم در این مرحله از رابطه بیشتر ظرافت‌های رفتاری و شخصیتی است. هرچند یک زن به دلیل ذات زیبایی که دارد قطعاً در مراحل بعد از ازدواج باید از ظرافت‌های جنسی و جسمی‌اش برای همسرش استفاده کند ولی در این مرحله از آشنایی و رابطه هرگز نباید از این ظرافت‌ها استفاده کرد. من معتقدم اگر یک زن بتواند به هنر زن بودن خودش پی ببرد و به قدرتی که دارد آگاهی و اشراف کامل داشته باشد و به لحاظ سیاست‌های رفتاری و گفتاری کامل باشد قطعاً مشکلی برای جذب کسی نخواهد داشت.


زن جذاب


نقش سواد عاطفی در رابطه و جذابیت

سواد عاطفی یعنی بدانم من از زندگی چه چیزی می‌خواهم و بتوانم با استفاده از شگردهای جذابیت احساسم را به دیگران منتقل کنم و بتوانم درک کنم که دیگران در وجودشان چه حسی دارند. به عبارتی هوش عاطفی به من می‌گوید با چه زبان عشقی با دیگران صحبت کنم؟ به عبارت ساده‌تر وقتی بفهمم رگ خواب طرف مقابلم چیست یعنی هوش عاطفی بالایی دارم! مثلاً طرف مقابل من با دادن کادو حالش خوب می‌شود یا با قربان‌صدقه رفتن‌های روزانه؛ یا با احترام و تعریف‌کردن از او هرچند کم و... وقتی شما به این نکات توجه دارید که طرف مقابل شما با چه چیزی خوشحال می‌شود و از همان ابتدای رابطه سعی دارید این موضوع را زود متوجه شوید به این معنی است که شما هوش عاطفی بالایی دارید و مهم‌تر از آن ما اگر سواد عاطفی در رابطه عاطفی را یاد داشته باشیم می‌توانیم حس طرف مقابلمان را درک کنیم به‌عنوان‌مثال زمانی که ما یک حرفی را به همسرمان می‌زنیم و او از این حرف عصبانی می‌شود، بجای اینکه شروع به سرزنش و ملامت کنیم که من منظوری نداشتم یا تو بد متوجه شده‌ای، می‌توانیم درک کنیم که فرد چه احساسی دارد و ریشه این احساس از کجا است و بجای بحث‌کردن شرایط را کنترل و مدیریت کنیم. در واقع در سواد عاطفی باید تمرکز را روی خودتان بگذارید زیرا شما نمی‌توانید رفتار دیگران را تغییر دهید. شما باید یاد بگیرید واکنش و رفتار خودتان در مقابل رفتار دیگران را کنترل و مدیریت کنید. یادتان باشد که مردها فقط در یک صورت تمایل به تغییر پیدا می‌کنند که در کنار یک فرد محبوبی قرار می‌گیرند و خودشان می‌خواهند که تغییر کنند نه به‌اجبار شما. سه گزینه شما را نزد مردها بسیار جذاب جلوه می‌دهد:
اعتماد به نفس
شاد بودن
خاکی بودن (رفتارهایی که مرد احساس می‌کند سال‌هاست این زن را می‌شناسد.)


چرا بعضی افراد دوست‌داشتنی‌تر هستند؟

گاهی اوقات ممکن است افراد اصلاً ویژگی و خصوصیات مثبت شما را هم نداشته باشند ولی می‌بینیم خیلی بهتر از ما با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند و خیلی خوب بلد هستند که از آدم‌ها استفاده کنند. افرادی که این ویژگی‌ها را دارند و می‌توانند در دل دیگران جا باز کنند و دوست‌داشتنی باشند، افراد باهوش با سواد عاطفی بالا هستند. در واقع سیاست‌های رفتاری و شگردهای جذابیت را به‌خوبی می‌شناسند و به‌درستی در روابطشان اجرا می‌کنند. شما باید سعی کنید که جز این دسته از افراد که توانایی درک و آنالیز رفتار و احساس طرف مقابلشان را دارند باشید. شما زمانی می‌توانید جذابیتتان را به‌عنوان یک فرد جذاب به رخ بکشید که هوش شما در مسائل عاطفی بالا باشد. یعنی در شرایط مختلف و بحرانی در زندگی و ارتباط با همسر، توانایی مدیریت عاطفه را داشته باشید. به‌عنوان‌مثال وقتی که همسر شما عصبانی به خانه می‌آید بجای اینکه وارد رینگ جنگی که قطعاً بازنده آن هم خواهید بود بشوید، سعی کنید حال همسرتان و خشم او را درک کنید.


چطور می‌توانم یک زن جذاب باشم؟

شما باید اساس رابطه عاطفی با افراد (همسر، پدر، مادر، خواهر، برادر، فرزند، دوست و...) را یاد بگیرید. چرا که یکی از مهم‌ترین مواردی که به زندگی ما معنا می‌دهد داشتن یک رابطه عاطفی خوب و سالم است. خیلی وقت‌ها ما فرصت‌های طلایی زندگی‌مان را فقط به‌خاطر اینکه ترفندهای جذابیت را بلد نیستیم و نمی‌دانیم که چگونه با دیگران (همسر، فرزند و...) ارتباط بگیریم و رفتار کنیم، از دست می‌دهیم. فراموش نکنید که "توانایی ارتباط برقرارکردن" این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم راه ارتباط و نفوذ در دل دیگران را بسازیم. شگردهای جذابیت به این معنی است که تمام توانم را به کار بگیرم که یک فرد محبوب باشم. ترفند و شگردهای جذابیت شما را تبدیل به یک فرد دوست‌داشتنی و عزیز می‌کند. شگردهای جذابیت این نیست که من ادا و اطوار در بیاورم یا دیالوگ‌های خاص در گفتارم به کار ببرم بلکه ترفند جذابیت برای یک انسان داشتن سواد عاطفی در رابطه است. به نظر شما راه‌های افزایش جذابیت در زنان چیست؟ به نظر شما بین جذابیت ظاهری و جذابیت رفتاری چه تفاوتی وجود دارد؟ آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا بعضی از افراد دوست‌داشتنی‌تر هستند؟ یا چرا روابط عاطفی بعضی افراد پایدارتر و مستحکم‌تر است؟

ریشه محبوبیت در درون خود فرد است!

یکی از شگردهای جذابیت این است که قبل از هر چیزی اول باید ما نزد خودمان هم محبوب باشیم چرا که ما نمی‌توانیم وقتی که خودمان از خودمان رضایت نداریم و خودمان را دوست نداریم این انتظار را از دیگران داشته باشیم که برای دیگران فرد جذاب و دوست‌داشتنی باشیم. یعنی ابتدا به خودتان عشق بورزید و خودتان را دوست داشته باشید، در این صورت است که باور اینکه فردی دوست‌داشتنی هستید در شما شکل می‌گیرد و دیگران هم شما را دوست خواهند داشت. وقتی حس خودارزشمندی شما قوی باشد و خودتان را دوست داشته باشید دیگر به نظر دیگران کاری نخواهید داشت و شما اولویت اول خودتان خواهید شد. همین که خودتان را دوست بدارید کم کم دیگران، شما را دوست خواهند داشت. در این دنیا کسی نمی‌تواند  شما را دوست داشته باشد و به شما عشق بورزد، مادامی‌که شما خودتان را دوست داشته باشید.

سواد عاطفی عامل جذابیت

سواد عاطفی به ما می‌گوید بجای تمرکز روی رفتار دیگران، روی خودت متمرکز باش. یعنی بجای اینکه به فکر تغییر در دیگران باشیم، تغییر را از خودمان شروع کنیم. وقتی سواد عاطفی در فرد بالا رود، باعث می‌شود فرد جذاب و محبوب و دوست‌داشتنی و عزیز باشد. زن جذاب رفتارهای ضد جذابیت را به‌خوبی می‌شناسد، در واقع به درستی از شگردهای جذابیت در روابط استفاده می‌کند و توانایی شناخت رفتارهای متفاوت را دارد. زن جذاب می‌داند کدام رفتار و حرف، همسرش را به او نزدیک‌تر و یا دورتر می‌کند. ترفندهای جذابیت این توانایی را به شما می‌دهد که به‌خوبی رفتارهای همسرتان را شناسایی کنید. رفتارهایی که می‌دانید باعث عصبانیت و فاصله‌گرفتن همسر و خراب‌شدن ارتباطتان می‌شود را دیگر تکرار نکنید. در واقع زن جذاب سعی می‌کند، واکنش و رفتار همسر را پیش‌بینی کند و بتواند رفتار درست و عاقلانه را انجام دهد، و با استفاده از راه و روش‌های جذابیت توانایی کنترل و مدیریت شرایط را داشته باشد.
در واقع یکی از شگردهای جذابیت این است که بتوانید "انعکاس احساسات درست" طرف مقابلتان را شناسایی و درک کنید و توانایی "خودکنترلی" در برخورد با مسائل را داشته باشید، و بتوانید صبور باشید و عجولانه رفتار نکنید. به‌عنوان‌مثال زمانی که همسر شما با نیم ساعت تأخیر دنبال شما می‌آید و شما دو دقیقه بعد از رسیدن او، جلوی درب خانه می‌آیید. همسر شما خیلی عصبی و با عصبانیت شروع می‌کند به اعتراض که چرا دیر آمدی؟ تو باید نیم ساعت قبل آماده می‌بودی. "سواد عاطفی" در چنین شرایطی می‌گوید که نباید واکنش دفاعی داشته باشید و شروع به سرزنش کنید که تو خودت دیر رسیدی حالا دست پیش گرفتی که پس نیفتی؟ بلکه با استفاده از شگردهای جذابیت باید خشم خود را کنترل و شرایط را درک کنید، و بدانید که ریشه این بهانه‌جویی‌ها از جای دیگری است. در این شرایط با استفاده از سواد عاطفی می‌توانید بگویید: عزیزم چه چیزی انقدر تو را بهم ریخته؟ می‌خوای برات یک لیوان آب خنک بیارم که آروم بشی؟ شک نکنید اگر شما بتوانید شرایط را مدیریت کنید و آرام باشید، در مدت‌زمان خیلی کوتاهی خشم و ناراحتی همسر شما فروکش می‌کند و او هم آرام می‌شود و از شما دلجویی هم می‌کند.


زن جذاب


انتخاب زبان مناسب برای صحبت‌کردن با همسر

سعی کنید برای صحبت‌کردن با همسر خود از زبان ملایم و به‌دور از طعنه استفاده کنید. به جای گله‌کردن از مشکلات زندگی و بازگوکردن سختی‌های آن، سعی کنید نقش یک زن شاداب را ایفا کنید و حس امید را به خانواده خود منتقل کنید. گاهی اعتقاد به اینکه من اگر زیادی با همسرم با زبان نرم صحبت کنم، سوءاستفاده می‌کند می‌تواند به روابط بین شما و همسرتان لطمه وارد کند. هنر یک زن در این است که با یک رفتار مناسب و مطلوب بتواند مرد خود را مجذوب کند.

تعادل در محبت و وابستگی به همسر

شما به‌عنوان یک زن جذاب همیشه باید تلاش کنید بیش از اندازه به همسر خود وابسته نشوید. وابستگی بیش از حد و وابستگی‌های افراطی باعث می‌شود علاقه او به شما کمتر شود. یادتان باشد که محبت‌کردن حدی دارد و وقتی این حد تعادل بهم بخورد همه افراد رنجیده‌خاطر می‌شوند و این فقط شامل همسر و نامزد شما نمی‌شود. اصولاً به زنانی که بیش از اندازه به همسر خود علاقه نشان می‌دهند به آنها می‌گویند زنان شیفته. این زنان ویژگی‌های آزاردهنده خود را به‌خوبی می‌شناسند و سعی می‌کنند با محبت و وابستگی غیرمنطقی به همسرشان این رفتارهای بد خود را پنهان کنند. شما اگر می‌خواهید یک زن جذاب باشید همیشه سعی کنید خصوصیات اخلاقی بد خود را با گذشت زمان اصلاح کنید و به مرور زمان خواهید دید همسر و نامزد شما چگونه عاشقتان می‌شود. یادتان باشد با شیفتگی بیش از اندازه به مرد خود فقط او را از خود دور می‌کنید.

از نه گفتن نترسید!

شما هیچ وقت نباید به هر طریق ممکن رابطه خود را با کسی که به او علاقه دارید حفظ کنید. فراموش نکنید یک مرد ایرانی اگر واقعاً شما را برای زندگی مشترک خود انتخاب کرده باشد، هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد تا به شما برسد. به‌عنوان یک زن جذاب شما وظیفه دارید از اینکه قربانی هوس‌ها شوید اجتناب کنید. بهتر است عزت نفس خود را حفظ کنید و منتظر مردی باشید که شایستگی شما را داشته باشد. برای زنی جذاب بودن به چیزی بیشتر از اندامی دلربا و نگاه‌هایی خوب احتیاج است. زنان زیبایی وجود دارند که اصلاً جذاب نیستند. اما زنان ساده‌پوشی هم هستند که همیشه هرجا که می‌روند توجه همه را به خود جلب می‌کنند. هر کدام از ما تعریف خود را از زیبایی داریم. مردان به طور خاصی سلیقه خود را از اینکه در یک زن چه چیزی زیباست دارند.

جرئت متفاوت بودن را داشته باشید

می‌دانید که هر یک از ما به نوع خود خاص است. اگر می‌خواهید جذاب باشید، روی چیزی که شما را از بقیه جدا می‌کند تمرکز کنید و آن را بپرورانید. مردان جذب زنانی می‌شوند که مثل دیگر زنانی که با آنها برخورد کرده‌اند نباشند. خودتان باشید. اگر در لباس‌های جذب و پر زرق‌وبرق راحت نیستید و ترجیح می‌دهید کفش کتانی راحت و شلوار جین بپوشید، با خیال راحت آنها را بپوشید. اگر از اسب‌سواری بیشتر از خرید لذت می‌برید، پس همین کار را بکنید. نیازی نیست که هم‌رنگ جماعت باشید، چون زنی که هم‌رنگ جماعت باشد چیزی بیشتر از آن جماعت نمی‌شود اما کسی که به‌تنهایی خطر می‌کند خود را در جاهایی جدید و جذاب که هیچ‌کس هرگز آنجا نبوده می‌یابد. نقص‌های خود را پذیرفته و آنها را بهبود ببخشید. روی نقاط قوتتان تأکید کرده و اجازه دهید شمای حقیقی جلوه کند. وانمودها هیچ وقت شما را جذاب نمی‌کنند.

نقاط ضعف خود را پذیرفته و خود را بشناسید

اگر خود را دوست داشته باشید خیلی آسان‌تر می‌توانید کسی که هستید باشید. افراد تظاهر می‌کنند که شخص دیگری هستند چون چیزی درمورد آنها وجود دارد که نمی‌توانند آن را قبول کنند. یک زن جذاب با خود راحت است. اندام خود را ستوده و از آن مراقبت می‌کند. خیلی خودآگاه نیست اما از نقاط ضعف خودآگاه است. از توصیف خود شرمسار نبوده و اعتماد به نفس دارد. یک زن جذاب برای چیزی که هست خوشحال بوده و با استانداردها و تعاریف دیگران از خوب و بد تحت‌تأثیر قرار نمی‌گیرد، می‌داند که کیست و به آن افتخار می‌کند.

مراقب حرف زدنتان باشید

مهم‌ترین عامل در جذب افراد، زبان است البته زبان نرم نه یک زبان نیش‌دار و زبانی که طرف مقابل را برنجاند! بار دیگر تأکید می‌کنم زبان برنده‌ترین سلاح است و همین‌طور قوی‌ترین سلاح برای به‌دست‌آوردن قلب‌ها! هرگز حرفی را نزنید که نتوانید انجامش دهید! قولی را ندهید که نمی‌توانید انجامش دهید! حتی ساده‌ترین کارها و وعده‌های پیش افتاده را اگر به زبان می‌آورید، انجامش دهید. مثل پیگیری و انجام یک کار برای طرف مقابل هرچند ساده و ناچیز باشد، صرفاً به این دلیل زبان شما آن حرف و وعده را به طرف مقابل گفته است و مخصوصاً اگر درابتدای یک رابطه باشید توجه زیادی به نقل و قول شما دارد. به این که حرف‌های شما تا چه حد حرف است و برای حرف و قول خود احترام قائلید. زبان شما می‌تواند از شما فردی قوی یا ضعیف بسازد! هرچقدر مدیریت زبان خود را داشته باشید و به آن مسلط باشید کار شما برای جذب شخص دیگر آسان‌تر خواهد بود. شمرده صحبت کردن را یاد بگیرید؛ به‌موقع و به‌اندازه صحبت کردن را یاد بگیرید. از پرحرفی و زیاده‌گویی بپرهیزید!! مردان از زن‌های پرحرف فراری‌اند!! انرژی خود را با صحبت کردن و زیاد حرف‌زدن خالی نکنید. شما قرار است باهوش‌تر عمل کنید. اگر بتوانید رفتارهای خود را هرچند کوچک ولی مؤثر، تغییر دهید قطعاً در برقراری یک ارتباط عاطفی سالم موفق‌تر عمل خواهید کرد.


زنان جذاب


برای چیزی که به آن اعتقاد دارید مقاومت کنید

زنانی که برای چیزی که به آن اعتقاد دارند مقاومت می‌کنند همیشه برای مردان جذاب‌اند. مهم است که یک زن بداند چه می‌خواهد و برای رسیدن به آن باید سخت‌کار کند. اگر زنی نداند که کجا باید باشد این کمی ناامیدکننده و آزاردهنده است. یک زن منظم می‌تواند بر سر استانداردهای اخلاقی‌اش بماند، برای او فرقی نمی‌کند زندگی چه بلایی سرش بیاورد و این به‌خودی‌خود خیلی جذاب و زیباست. زنان قوی محترم هستند. اگر فکر می‌کنید چیزی درست نیست و اگر فکر می‌کنید که این خلاف اصول شماست، آن‌قدر جسور باشید که از کنارش بگذرید. اگر چیزی به‌وضوح بر خلاف استانداردهای اخلاقی شماست هیچ نکته‌ای در اجبار خودتان به پذیرش آن وجود ندارد.

مراقب خود باشید

یک زن جذاب زنی است که مراقب خود است. سالم بوده و روال و سبک زندگی سالمی دارد. در اوقات فراغتش ورزش می‌کند. هر چند وقت یکبار به ناخن‌ها و موهایش رسیدگی می‌کند. به طور منظم مسواک می‌زند. مرتب بوده و بوی تمیزی و تازگی می‌دهد. خواب کافی داشته و به شکل منظم از پوست خود مراقبت می‌کند. یک زن جذاب، تمیز و بهداشتی است اما از کثیف بودن نمی‌ترسد. اگر اندام شما مناسب باشد، حس خوبی به خود داشته و آن از درون شما نشئت می‌گیرد.

به شوهرتان توجه کنید

مردها چون عاشق خوش‌تیپی هستند، دوست دارند موردتوجه همسرشان باشند و به آن‌ها اهمیت داده شود. سعی کنید قبل از خروج مرد از خانه حتماً جلوی درب بدرقه‌اش کنید و به ظاهر و لباسش توجه کنید. برای چند ثانیه هم که شده کتش را برای او دست بگیرید که بپوشد، دستی به موهایش بزنید و اگر لازم بود واکس‌زدن کفش را هم به او یادآوری کنید. این ترفندهای زنانه باعث ایجاد یک حس خوب در مرد می‌شود و حس ارزش و احترام برای مردان بسیار باارزش است. شما به‌عنوان یک زن می‌توانید ترفندهای زنانه‌ای را در زندگی زناشویی به کار ببرید که باعث ارتباط بهتر و قوی‌تر بین شما و همسرتان شود. شگردهای همسرداری به شما کمک می‌کند که از کنار هم بودن احساس رضایت و لذت بیشتری داشته باشید. به‌عنوان‌مثال زمانی که میوه می‌خورید و روی میز میوه هم چیده شده است، سعی کنید از میوه‌ای که پوست کندید به همسرتان هم بدهید. این کار شما برای او بسیار لذت‌بخش است. وقتی صبح‌ها باعجله به محل کار می‌رود و یا فرصت صبحانه خوردن ندارد، سعی کنید خیلی سریع حتی شده یک لقمه کوچک آماده و تأکید کنید که حداقل در ماشین صبحانه‌ات را بخور. این سیاست‌های ریز زنانه و توجهات کوچک نشان می‌دهد که چقدر همسرتان برای شما ارزشمند است و این برای مردان بسیار خوشایند است.

به ظاهر شوهرتان رسیدگی کنید

مردها عاشق خوش‌پوشی هستند و از اینکه لباس‌های شیک و مرتب بپوشند احساس خوبی پیدا می‌کنند. بعضی از آقایان خودشان عطر، لباس و کفش خوب و مناسب را خریداری و آماده می‌کنند، ولی اغلب آقایان دوست دارند که این مسئولیت را به همسرشان واگذار کنند. بیشتر خانم‌ها هم چون ترفندهای زنانه را نمی‌دانند، از این قضیه گله‌مند هستند که همسرم ساعت 5 صبح من را از خواب بیدار می‌کند که من لباس و وسایلش را آماده کنم. خانم عزیز آقایان عاشق شیک‌پوشی هستند و اگر شما این کار را انجام ندهید ممکن است حتی یک هفته فقط یک لباس را بپوشند. یک مرد نیاز به حس شیک‌پوشی و خوش‌تیپی را دارد و وقتی این مسئولیت را به شما محول می‌کنند یعنی سلیقه شما برای همسرتان مورد قبول است. این می‌تواند یک امتیاز خیلی بزرگ برای یک زن با سیاست باشد و چه چیزی بهتر از اینکه این حس خوش‌پوشی، مشروط به سلیقه و انتخاب شما باشد.


جذابیت زنان


بیاموزید که شاد باشید و زندگی‌تان را جشن بگیرید

یک زن جذاب می‌داند کی شاد و پر انرژی باشد و کی درمورد کارها جدی باشد. وقتی با دیگران زندگی را جشن گرفته و از آن لذت می‌برد جذاب می‌شود. اگر زنی برای زندگی خود ارزش قائل باشد برایش فرقی نمی‌کند چه اتفاقی بیفتد، او به‌هرحال شاد است. همچنین برای افراد دیگری که اطرافش هستند لذت و شادی را فراهم می‌کند. مردم را به زندگی را به بهترین نحو بگذرانند که این نحوه‌ی زندگی خودش می‌باشد. زنی که می‌داند چطور از کوچک‌ترین چیزها در زندگی لذت ببرد هرگز کسل‌کننده نیست و مردان حتماً جذب او می‌شوند.

خوبی‌های دیگران را ببینید و مثبت باشید

رفتار و نگاهی مثبت به زندگی توجه زیادی را از مردان جذب می‌کند. زنی که همیشه قلبی دلسوز برای دیگران دارد و به‌راحتی دیگران را قضاوت نمی‌کند مطمئناً بسیار جذاب است. یک زن جذاب کسی نیست که سریع به‌خاطر شرایط ناامید شود. او اعتقاد دارد که خوبی در همه کسانی که می‌بیند وجود دارد. در قضاوت بسیار کند است و این او را تبدیل به دوستی خیلی خوب و با اعتماد به نفس می‌کند. زنی با دوستان خیلی خوب می‌تواند برای مسیر طولانی در زندگی حرکت کند. هنگامی که یک زن خیلی شکایت کرده و به‌راحتی بر اساس چیزی که می‌بیند مردم را قضاوت کند، برای جذب مردان نجیبی که می‌خواهد با آنها باشد نوعی سد برای خود ایجاد می‌کند.

خودجوش باش

مردم تنها وقتی می‌توانند زیبایی شما را تحسین کنند که بیرون رفته و از آفتاب لذت ببرید. اگر به پنهان‌شدن ادامه دهید، مردم متوجه شما نخواهند شد. به بیرون رفته و گل‌ها را بو کنید. لبخند زده و از زندگی‌تان لذت ببرید. خوشبختی و شادی مسری است و یک زن را جذاب‌تر و زیباتر می‌کند. با دوستانتان به گشت‌وگذار بروید. چیزی که قبلاً هرگز امتحان نکردید را بخورید. خودجوش باشید. مردان وقتی زنی غیرقابل‌پیش‌بینی باشد او را خیلی دوست دارند. آنها دوست دارند حدس بزنند و شگفت‌زده شوند که آن زن کار بعدی که می‌خواهد انجام دهد چیست و بیشتر عاشق این زنان می‌شوند.

از ابراز وجود خود نترسید

یک زن جذاب می‌داند چطور و چه موقع نظر خود را بگوید. آن‌قدر باهوش است که حرف‌هایش را با دقت انتخاب کند، اما به اندازه کافی هم برای صادقانه گفتن شجاع می‌باشد. او باهوش است اما خطرناک نیست. حس شوخ‌طبعی خوبی دارد که هرکسی را به خنده می‌آورد. جوک‌های خوبی تعریف می‌کند اما هرگز کسی را مسخره نمی‌کند. می‌تواند درمورد خیلی چیزها صحبت کند. درمورد کارها چیزهای زیادی می‌داند و همراه کسل‌کننده‌ای نیست. جذاب بودن به این معناست که می‌توانید چیزی که احساس می‌کنید را بروز داده و چیزی را که می‌خواهید بگویید را در زمانی که می‌خواهید آن را بگویید به زبان بیاورید. اعتماد به نفس داشته باشید. اگر حس می‌کنید لازم است چیزی را بگویید آن را به زبان بیاورید. افراد به شما گوش خواهند داد. اجازه ندهید ایده‌های بکرتان ناگفته بمانند. مردم لیاقت شنیدنشان را دارند.

قوی باشید و هرگز دست از تلاش برندارید

زنی که علی‌رغم تمام مشکلات زندگی همچنان به راهش ادامه می‌دهد مطمئناً زیبا و جذاب است. او رؤیاهایش را دنبال کرده و به اهدافش می‌رسد. او یک فرد پیروز است و موفق و با اعتماد به نفس می‌باشد. وقتی یک زن از یک مشکل عقب نمی‌رود و وقتی کارهایی که برای خود تنظیم کرده را انجام می‌دهد مردان شروع به احترام و تحسین او می‌کنند. همچنین می‌توانید با مطالعه خلاصه کتاب موفقیتی میزان انرژی خود را در سطح بالاتری قرار بگیرد.

فراموش نکنید که یک زن جذاب

همیشه عزت نفس خود را حفظ می‌کند و با یک رفتار مناسب و احترام متقابل زندگی می‌کند.
از محبت‌های بی‌مورد و رفتارهای غیرمنطقی پرهیز می‌کند.
سعی می‌کند رفتارهای ناشایست خود را با گذشت زمان اصلاح کند.
یک زن جذاب هیچ وقت زنگ‌تفریح و فدای هوس‌ها نمی‌شود!


نتیجه گیری به زبان پریسا نصری


آنچه باید از ویژگی‌های یک زن جذاب بدانید

جذابیت یک مفهوم پیچیده است که فراتر از ظاهر بیرونی می‌رود. زنان جذاب، زنانی هستند که با داشتن اعتماد به نفس، خودباوری و ارزش قائل‌شدن به خود، جذابیت خود را افزایش می‌دهند. آنها از زندگی لذت می‌برند و این لذت را در ارتباطات خود با دیگران منعکس می‌کنند. زنان جذاب همچنین می‌دانند که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند. آنها می‌توانند به طور مؤثر با دیگران صحبت کنند و احساسات و افکار خود را به طور مؤثر بیان کنند. این توانایی در برقراری ارتباطات مؤثر، آنها را در برقراری روابط اجتماعی موفق کمک می‌کند و همیشه در حال یادگیری و رشد هستند. آنها به دنبال فرصت‌هایی برای بهبود خود در هر زمینه‌ای که علاقه دارند هستند. این تلاش برای رشد و پیشرفت، آنها را برای دیگران جذاب می‌کند. در نهایت، جذابیت واقعی از درون سرچشمه می‌گیرد و زنانی که این ویژگی‌ها را دارند، می‌توانند جذابیت خود را در هر سنی نشان دهند.


سوالات متداول


سؤالات متداول در مورد ویژگی‌های زنان جذاب

چه ویژگی‌هایی زنان جذاب را تعریف می‌کند؟

پاسخ: زنان جذاب زنانی هستند که اعتماد به نفس دارند، به خود احترام می‌گذارند و از زندگی لذت می‌برند. آنها می‌دانند چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند و همیشه در تلاش برای بهبود خود در هر زمینه‌ای که علاقه‌مند هستند.

چگونه می‌توان یک زن جذاب شد؟

پاسخ: برای تبدیل‌شدن به یک زن جذاب، باید اعتماد به نفس را افزایش داد، مهارت‌های ارتباطی را تقویت کرد، به خود احترام گذاشت و به زندگی لذت برد.

چرا برخی زنان بیشتر از دیگران جذاب هستند؟

پاسخ: برخی زنان بیشتر از دیگران جذاب هستند زیرا آنها اعتماد به نفس بالایی دارند، توانایی برقراری ارتباطات مؤثر را دارند، به خود احترام می‌گذارند و از زندگی لذت می‌برند.

ظاهر جسمانی مهم‌تر است یا ویژگی‌های شخصیتی در جذب زنان؟

پاسخ: هر دو مهم هستند اما بسته به شخصیت هر فرد، تأکید ممکن است بیشتر بر یکی از این دو باشد.

چگونه می‌توان اعتماد به نفس خود را افزایش داد؟

پاسخ: اعتماد به نفس می‌تواند از طریق بهبود خودشناسی، توسعه مهارت‌ها و ارتقای تجربیات شخصی افزایش یابد.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه زنان موفق دنیا، مقالات زندگی سالم و ویدئوهای آموزشی استقلال مالی را برای ازدواج موفق و زندگی سالم خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها

راه اندازی سایت و سیستم سازی کسب و کار