موقعیت شما در سایت:

ویژگی های یک مرد بالغ

ویژگی های یک مرد بالغ

0 نظر

0 لایک

261 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/12/21

توضیحات

مرد بالغ، کیست؟ در این مقاله، به کاوش در دنیای مردان بالغ می‌پردازیم و دریچه‌ای نو به سوی درک عمیق‌تر این مفهوم می‌گشاییم. با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های بارز یک مرد بالغ آشنا شویم و رمز و راز یافتن او را در زندگی خود رمزگشایی کنیم.

بزرگ شدن و تبدیل شدن به یه مرد بالغ، مثل یه سفر پرماجرا می‌مونه. یه جورایی مثل اینه که از یه جاده پر پیچ‌وخم می‌گذری، پر از چالش، تجربه، و درس‌های مختلف. توی این سفر، یه پسر جوون هویت خودش رو پیدا می‌کنه و کم‌کم تبدیل به یه مرد با ویژگی‌های منحصربه‌فرد میشه. اما اصلاً مرد بالغ یعنی چی؟ چه چیزایی یه مرد رو از یه پسر جوون جدا می‌کنه؟ از کجا تشخیص بدیم مرد بالغ چه ویژگی‌هایی داره؟ چطور میشه یک مرد بالغ رو شناخت؟ به چه مردی میشه اعتماد کرد؟ تشخیص اینکه یک مرد واقعاً مرد بالغی هست و مرد زندگیه یا نه؟ کار خیلی راحتی اما زمان می بره، ولی بعضی ویژگی‌ها هست که اگر اونها رو بتونید در طرف مقابل‌تون تشخیص بدید و هر چقدر بیشتر این ویژگی‌ها را داشته باشه می‌تونید اطمینان بیشتری داشته باشید که انتخابتون انتخاب درستیه. تو این مقاله می‌خوایم با هم ببینیم یه مرد بالغ چه ویژگی‌هایی داره. از نظر روحی و روانی چی‌کار می‌کنه که میشه یه مرد بالغ؟ چطوری میشه یه آدم مسئول و قابل‌اعتماد شد؟ اصلاً مردونگی توی رابطه‌ها چه نقشی داره؟


ابعاد مختلف بلوغ در مردان

بذار یه چیز بهت بگم، مرد شدن فقط به سن‌وسال نیست. یه مرد واقعی توی یه عالمه چیز دیگه هم باید رشد کنه، مثل عاطفه، روان و اجتماع که در ادامه این ابعاد بلوغ رو برای مردان توضیح میدم.

بلوغ عاطفی

مسئولیت‌پذیری: یه مرد واقعی می‌دونه که باید پای کارش وایسه و به قول و قرارهاش عمل کنه. چه توی خانواده، چه توی کار و چه توی جامعه.
کنترل هیجانات: یه مرد بالغ بلد نیست عصبانی بشه و سر هر چی داد بزنه. اون می‌دونه که چطوری با احساساتش کنار بیاد و توی شرایط سخت آروم بمونه.
همدلی و شفقت: یه مرد واقعی می‌تونه حال بقیه رو درک کنه و باهاشون همدردی کنه. اون به آدم‌های ضعیف‌تر و آسیب‌پذیرتر هم رحم می‌کنه و بهشون کمک می‌کنه.
اعتماد به نفس: یه مرد بالغ به خودش و توانایی‌هاش ایمان داره. می‌دونه که چه نقاط قوتی داره و چه نقاط ضعفی، و از هیچ چالشی نمی‌ترسه.

بلوغ روانی

استقلال فکری: یه مرد واقعی خودش فکر می‌کنه و تحت‌تأثیر حرف بقیه قرار نمی‌گیره. اون نظرات و عقاید خودشو داره و ازشون دفاع می‌کنه.
قدرت حل مسئله: یه مرد بالغ بلد نیست فقط غر بزنه و مشکل رو بندازه گردن بقیه. اون دنبال راه‌حل‌های خلاقانه و کارآمد برای مشکلات می‌گرده.
انعطاف‌پذیری: یه مرد واقعی می‌دونه که دنیا همیشه یه جور نمی‌مونه و باید با شرایط جدید کنار بیاد. اون از چالش‌ها به‌عنوان یه فرصت برای یادگیری استفاده می‌کنه.
مثبت‌اندیشی: یه مرد بالغ به آینده امید داره و توی سختی‌ها ناامید نمیشه. اون همیشه دنبال راه‌حل‌های مثبت می‌گرده.

بلوغ اجتماعی

مهارت‌های ارتباطی: یه مرد واقعی بلد نیست چطور با بقیه حرف بزنه و باهاشون ارتباط برقرار کنه. اون شنونده‌ای خوبیه و به نظرات بقیه احترام می‌ذاره.
همکاری و تعاون: یه مرد بالغ بلد نیست فقط به فکر خودش باشه. اون با بقیه همکاری می‌کنه و برای رسیدن به یه هدف مشترک تلاش می‌کنه.
مهارت‌های اجتماعی: یه مرد واقعی توی جمع می‌دونه چطور رفتار کنه. اون با همه به طور مناسب برخورد می‌کنه و باهاشون تعامل برقرار می‌کنه.
احترام به دیگران: یه مرد بالغ به همه آدم‌ها، چه زن چه مرد، چه سیاه چه سفید، چه مسلمان چه مسیحی، احترام می‌ذاره.


ویژگی‌های یک مرد بالغ


ویژگی‌های یک مرد بالغ

یه مرد بالغ یه الگو برای بقیه است و می‌تونه به جامعه کمک کنه تا یه جای بهتر بشه. بیا یه نگاه دقیق‌تر به چند تا از ویژگی‌های یه مرد بالغ بندازیم:

یک مرد بالغ به شما احترام می‌ذاره

این موضوع نکته خیلی ساده اما خیلی اساسی هست که معمولاً هم نادیده گرفته میشه، یه مرد بالغ چه به شما و چه تمام اطرافیان همیشه احترام می‌ذاره و هیچ‌وقت راضی نمیشه به‌خاطر عصبانیت یا ناراحتی خودش راحت بقیه توهین بکنه. فرقی نمی کنه مرد مقابل شما چقدر باهوشه، چه اندازه تحصیل کرده، چه مدرک تحصیلی داره یا چه موقعیت اجتماعی و شغلی داره، به‌هرحال مردی که با شعور و روشنفکر زن رو پایین‌تر از خودش نمی‌دونه و بهش بی‌احترامی نمی کنه بلکه برای همه انسان‌ها به یک اندازه ارزش قائل، یک مرد بالغه.

یک مرد بالغ از شما سوءاستفاده نمی کنه

سوءاستفاده و بدرفتاری انواع مختلفی داره و این جا منظور فقط سوءاستفاده فیزیکی نیست، یه نفر می‌تونه بدرفتاری کلامی با شما داشته باشه ولی همه‌ی بد رفتاری‌ها و سوءاستفاده‌ها در یک چیز مشترک هستن: تمایل به تخریب طرف مقابل. مرد بالغ میدونه و می‌فهمه که اعتماد به نفس و خودباوری از درون خودش ناشی میشه نه از تحقیر و تخریب دیگران؛ اگر با کسی در رابطه هستین که چنین رفتاری با شما داره هر چه سریع‌تر ازش فاصله بگیرید نه‌تنها بهتر نخواهد شد بلکه شما لایق شرایط خیلی بهتری هستید.

مرد بالغ بدبین نیست

یک مرد بالغ نگاه مثبتی داره مخصوصاً توی دنیای امروزی که همه اخبار و اتفاقات پر از احساس‌های منفیه، مردی که خوشبین دیگران رو به خودش جذب می کنه چون در زندگی خودش شاد هست، می‌تونه این شادی رو به شما منتقل کنه و یک لبخند از چنین مردی کافیه تا حالتون رو خوب کنه.

یک مرد بالغ از موفقیت شما خوشحال میشه

موفقیت شما چه توی برنامه‌ریزی برای رژیم غذایی باشه و چه موفقیت تحصیلی و درسی و یا شرکت توی یک پروژه کاری باشه و در کل تلاش برای رسیدن به هدفتون در مورد هر چیزی که باشه باعث شادی اون میشه. خیلی مهمه که مردی رو کنار خودتون داشته باشید تا بتونه دستاوردها و موفقیت‌های شما را جشن بگیرد و براشون خوشحال بشه و این موفقیت‌ها را موفقیت خودش بدونه.

مرد بالغ مشکلات رو مدیریت می کنه

یک مرد بالغ در برخورد با مشکلات چه توی محیط خانواده و چه توی فضای حرفه‌ای و محیط حرفه‌ای این رو درک می کنه که هیچ مسئله‌ای بدون اینکه با اون مواجه بشه حل نخواهد شد. او میدونه که فرار از مسائل فقط رفع و حل اونها رو به تأخیر می‌ندازه و اونها رو پیچیده‌تر و سخت‌تر می کنه، فرار از مشکلات و انکار اون ها کار انسان‌های ضعیف هست.

مرد بالغ خوش قوله

خوش‌قولی و روراستی یکی از ارزشمندترین ویژگی‌های هر انسان به‌خصوص برای یک مرد هست، یعنی یک مرد بالغ باید پایبند با قول‌هایش باشه و اگر به شما بگه کاری رو انجام میده حتماً انجامش میده. این مرد کسیه که می‌تونید بهش اعتماد کنید و می‌تونید به‌عنوان یک تکیه‌گاه اون رو ببینید مردان خوش‌قول و درستکار بی‌نهایت قابل احترامند.

به شما متعهد هست

یک مرد بالغ هرگز به شما خیانت نمی کنه خیانت برای هر کسی معنی خاصی داره از نظر من چیزی که شما از پارتنرتون پنهان می‌کنید و می دونید که با دونستن اون مسئله ناراحت می شه، مصداق اینکه شما خیانت کردید و خیانته. اما مهم اینه که شما و طرف مقابلتون بر سر تعریف خیانت به یک توافق برسید و هر دوی شما دقیقاً بدونید که خیانت در رابطه شما چیه یه مرد بالغ برای تمام تعهدات و توافقی که با شما کرده می مونه و زیر قولش نمی‌زنه.


ویژگی های مرد مناسب


از ظاهرتون ایراد نمی گیره

اگه موهات کمی بلندتر بود، اگه می تونستی چند کیلو وزن کم کنی، اگه بلد بودی بهتر آرایش کنی، اگه اندامت شبیه فلانی بود و... چیزهایی هستند که یک مرد بالغ هیچ وقت به زبان نمیاره و ظاهر شما رو طوری قضاوت نمی کنه که احساس بدی نسبت به خودتون، به شما بده. مردی که چنین حرف‌هایی میزنه سعی داره ارزش شما را کم جلوه بده تا احساس اعتماد به نفس نکنید و به این ترتیب خیال خودش رو راحت کنه که اونقدر قوی نیستین که اگه لازم باشه می‌تونید اون رو ترک کنید، در واقع این شیوه‌ای برای کنترل شما و تجاوز به روح و روان شوند هر چه سریع‌تر از چنین مردی دور بشید.

کنترل‌گر نیست

یه مرد بالغ به استقلال بقیه احترام می‌ذاره و سعی نمی‌کنه بهشون دستور بده. مثلاً اگه با همسرش اختلاف نظر داشته باشه، به جای دعوا کردن، باهاش حرف می‌زنه و سعی می‌کنه قانعش کنه.

منطقی و باهوشه

یه مرد بالغ می‌تونه با منطق و استدلال صحبت کنه و حرفاش رو به کرسی بنشونه. مثلاً اگه توی یه بحث سیاسی شرکت کنه، با دلیل و مدرک حرف می‌زنه و سعی می‌کنه بقیه رو متقاعد کنه.

احساساتشو مدیریت می کنه

یه مرد بالغ می‌دونه که چه جوری با احساساتش کنار بیاد و توی شرایط سخت، آروم و منطقی می‌مونه. مثلاً اگه توی خیابون با یه آدم بی‌فرهنگ روبرو بشه، عصبانی نمیشه و سعی می‌کنه با آرامش مشکل رو حل کنه.

به بقیه توجه می کنه

یه مرد بالغ به همسر، خانواده و دوستاش اهمیت میده و براشون وقت می‌ذاره. مثلاً اگه همسرش مریض باشه، ازش مراقبت می‌کنه و بهش کمک می‌کنه.

ظاهر آراسته‌ای داره

یه مرد بالغ به نظافت و بهداشت خودش اهمیت میده و لباس‌های تمیز و مرتب می‌پوشه. مثلاً قبل از رفتن به مهمونی، لباساش رو اتو می‌کنه و موهاش رو مرتب می‌کنه.

پولاشو مدیریت می کنه

یه مرد بالغ می‌دونه که چه جوری پولش رو مدیریت کنه و الکی خرج نمی‌کنه. مثلاً قبل از خرید یه چیز، حساب و کتاب می‌کنه و می‌بینه که آیا واقعاً بهش نیاز داره یا نه.

اعتماد به نفس داره

یه مرد بالغ به خودش و توانایی‌هاش ایمان داره و می‌دونه که می‌تونه به موفقیت برسه. مثلاً اگه می‌خواد شغلش رو عوض کنه، به خودش اعتماد داره و برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنه.

مهارت اجتماعی داره

یه مرد بالغ می‌تونه با بقیه به طور مؤثر ارتباط برقرار کنه و توی اجتماع یه آدم محبوب و قابل احترامه. مثلاً می‌تونه با آدم‌های مختلف دوست بشه و توی جمع به‌راحتی صحبت کنه.

فهمیده و با درکه

یه مرد بالغ می‌تونه بقیه رو درک کنه و باهاشون همدلی داشته باشه. مثلاً اگه همسرش غمگین باشه، می‌تونه باهاش همدردی کنه و بهش دلداری بده.

شوخ طبعه

یه مرد بالغ می‌تونه با شوخ‌طبعی و طنز، زندگی رو برای خودش و بقیه لذت‌بخش‌تر می کنه

صبح زود از خواب بیدار میشه و به کارهاش میرسه

یه مرد بالغ می‌دونه که برای رسیدن به اهدافش باید تلاش کنه و وقتش رو تلف نمی‌کنه. مثلاً صبح زود از خواب بیدار میشه و به کارهای روزمره‌ش مثل ورزش‌کردن، مطالعه‌کردن و رفتن به سرکار میرسه.

با همسرش با احترام و محبت رفتار می‌کنه

یه مرد بالغ می‌دونه که همسرش یه انسان باارزش و محترمه و باهاش با احترام و محبت رفتار می‌کنه. مثلاً به حرفاش با دقت گوش می‌کنه، بهش محبت می‌کنه و توی تصمیم‌گیری‌ها باهاش مشورت می‌کنه.

به بچه‌هاش توجه و محبت می‌کنه

یه مرد بالغ می‌دونه که تربیت بچه‌ها یه وظیفه مهمه و برای تربیت صحیح بچه‌هاش وقت می‌ذاره. مثلاً باهاشون بازی می‌کنه، براشون قصه می‌خونه و بهشون درس زندگی می‌آموزه.

به پدر و مادرش احترام می‌ذاره

یه مرد بالغ می‌دونه که پدر و مادرش به گردنش حق دارن و بهشون احترام می‌ذاره. مثلاً بهشون سر می‌زنه، ازشون احوالپرسی می‌کنه و توی کارهای خونه بهشون کمک می‌کنه.

به دوستاش وفاداره

یه مرد بالغ می‌دونه که دوستی یه چیز باارزش و قشنگه و به دوستاش وفاداره. مثلاً توی سختی‌ها و مشکلات کنار دوستاش هست و بهشون کمک می‌کنه.

در اجتماع یه آدم قابل احترامه

یه مرد بالغ می‌دونه که باید توی اجتماع یه آدم قابل احترام باشه و به قوانین و مقررات احترام می‌ذاره. مثلاً توی صف نوبت می‌ایسته، به حقوق بقیه احترام می‌ذاره و از آشغال نریختن توی خیابون خودداری می‌کنه.

دنبال یادگیری و پیشرفته

یه مرد بالغ می‌دونه که دنیا دائماً در حال تغییره و برای اینکه بتونه توی این دنیا موفق بشه، باید دائماً در حال یادگیری و پیشرفت باشه. مثلاً کتاب می‌خونه، توی کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنه و دنبال یادگیری مهارت‌های جدیده.


ویژگی‌های مرد بالغ


به سلامتی خودش اهمیت میده

یه مرد بالغ می‌دونه که سلامتی یه نعمت بزرگه و به سلامتی خودش اهمیت میده. مثلاً غذای سالم می‌خوره، ورزش می‌کنه و به طور مرتب به دکتر مراجعه می‌کنه.

به آینده امیدواره

یه مرد بالغ می‌دونه که زندگی همیشه یه جور نمی‌مونه و به آینده امیدواره. مثلاً برای آینده خودش و خانواده‌اش برنامه‌ریزی می‌کنه و تلاش می‌کنه تا زندگی بهتری داشته باشه.

مشکلات رو به‌عنوان فرصت می‌بینه

یه مرد بالغ می‌دونه که هر مشکلی یه فرصتی برای یادگیری و پیشرفته. مثلاً وقتی توی کارش به مشکل برمی‌خوره، به جای اینکه ناامید بشه، سعی می‌کنه از این مشکل درس بگیره و خودش رو ارتقا بده.

به دنبال راه‌حل می‌گرده

یه مرد بالغ می‌دونه که برای حل مشکلات باید دنبال راه‌حل گشت و منتظر نمی‌مونه تا مشکلات خودبه‌خود حل بشن. مثلاً وقتی توی زندگی مشترکش به مشکل برمی‌خوره، به جای اینکه به همسرش غر بزنه، سعی می‌کنه باهاش صحبت کنه و راه‌حلی برای مشکل پیدا کنه.

از اشتباهاتش درس می‌گیره

یه مرد بالغ می‌دونه که همه انسان‌ها اشتباه می‌کنن و از اشتباهاتش درس می‌گیره. مثلاً وقتی اشتباهی می‌کنه، به جای اینکه خودشو سرزنش کنه، سعی می‌کنه از اشتباهش درس بگیره و دیگه اون اشتباه رو تکرار نکنه.

صبور و شکیباست

یه مرد بالغ می‌دونه که حل مشکلات زمان می‌بره و صبور و شکیباست. مثلاً وقتی توی یه کاری به مشکل برمی‌خوره، به جای اینکه ناامید بشه، صبر می‌کنه و تلاش می‌کنه تا مشکل رو حل کنه.

مثبت‌اندیشه

یه مرد بالغ می‌دونه که مثبت‌اندیشی توی حل مشکلات خیلی مهمه و به آینده امیدواره. مثلاً وقتی توی زندگیش با یه مشکلی روبرو میشه، به جای اینکه به فکر شکست باشه، به فکر موفقیت و حل مشکل می‌افته.

از دیگران کمک می‌خواد

یه مرد بالغ می‌دونه که هیچ کس کامل نیست و همه آدم‌ها توی زندگیشون به کمک احتیاج پیدا می‌کنن. مثلاً اگه توی زندگی مشترکش با مشکلی روبرو میشه، از یه مشاور یا روانشناس کمک می‌خواد.

تسلیم نمیشه

یه مرد بالغ می‌دونه که توی زندگی همیشه بالا و پایین هست و توی سختی‌ها و مشکلات تسلیم نمیشه. مثلاً اگه توی کارش شکست می‌خوره، دوباره تلاش می‌کنه و ناامید نمیشه.

از اشتباهاتش درس می‌گیره

یه مرد بالغ می‌دونه که همه آدم‌ها اشتباه می‌کنن و از اشتباهاتش درس می‌گیره. مثلاً اگه توی یه رابطه‌ای شکست می‌خوره، سعی می‌کنه اشتباهاتش رو توی رابطه‌های بعدی تکرار نکنه.

قوی‌تر میشه

یه مرد بالغ می‌دونه که مشکلات و سختی‌ها می‌تونن آدم‌ها رو قوی‌تر کنن. مثلاً اگه توی زندگیش یه فقدان رو تجربه می‌کنه، از این تجربه برای قوی‌تر شدن استفاده می‌کنه.

به دیگران امید میده

یه مرد بالغ می‌دونه که توی سختی‌ها و مشکلات می‌تونه یه حامی و پشتیبان برای دیگران باشه. مثلاً اگه دوستش توی یه مشکل مالی گرفتار شده، بهش کمک مالی می‌کنه. از زندگی لذت می‌بره. یه مرد بالغ می‌دونه که زندگی یه فرصت قشنگه و از زندگی لذت می‌بره. مثلاً با خانواده‌اش وقت می‌گذرونه، به تفریح میره و از کارهایی که دوست داره انجام میده.


نتیجه گیری به زبان پریسا نصری


آنچه باید در مورد ویژگی‌های یک مرد بالغ بدانیم

در این مقاله به بررسی ویژگی‌های یک مرد بالغ پرداختیم. دیدیم که یک مرد بالغ فقط به سن‌وسال نیست، بلکه به بلوغ فکری و عاطفی هم ربط داره. یه مرد بالغ کسیه که می‌تونه مسئولیت زندگیش رو به عهده بگیره، تصمیم‌های درست و منطقی بگیره، توی سختی‌ها و مشکلات صبر و شکیبایی داشته باشه و از زندگیش لذت ببره. یه مرد بالغ می‌تونه توی زندگی زناشویی هم یه همسر و پدر خوب باشه. یه همسر خوب کسیه که به همسرش احترام می‌ذاره، بهش وفاداره و توی سختی‌ها و مشکلات کنارش می‌مونه. یه پدر خوب هم کسیه که برای تربیت فرزندش وقت می‌ذاره، بهش محبت می‌کنه و براش یه الگوی خوب میشه. در آخر باید بگیم که مرد بالغ شدن یه فراینده و یه سفره که هر مردی باید توی زندگیش طی کنه. این سفر می‌تونه پر از چالش و سختی باشه، اما اگه هر مردی تلاش کنه و از اشتباهاتش درس بگیره، می‌تونه به یه مرد بالغ و واقعی تبدیل بشه.


سوالات متداول


سؤالات متداول در مورد ویژگی‌های یک مرد بالغ

چطور می‌تونیم بفهمیم که یه مرد بالغ هست یا نه؟

پاسخ: یه مرد بالغ توی رفتارها و گفتارهاش نشون میده که یه آدم بالغ هست. مثلاً یه مرد بالغ مسئولیت کارهاش رو می‌پذیره، به قولش عمل می‌کنه، توی سختی‌ها صبر و حوصله داره، به دیگران احترام می‌ذاره و از کینه و دشمنی دوری می‌کنه.

چه فوایدی داره که با یه مرد بالغ باشیم؟

پاسخ: یه مرد بالغ می‌تونه یه حامی و پشتیبان خوب برای یه زن باشه. یه مرد بالغ می‌تونه یه زندگی خوب و درست رو برای خودش و همسرش بسازه. یه مرد بالغ می‌تونه یه الگوی خوب برای فرزندانش باشه.

چطور می‌تونیم یه مرد رو به یه مرد بالغ تبدیل کنیم؟

پاسخ: هیچ کس نمی‌تونه یه آدم رو به یه آدم دیگه تبدیل کنه. یه مرد باید خودش بخواد که به یه مرد بالغ تبدیل بشه. اما یه زن می‌تونه با رفتارهاش یه مرد رو تشویق کنه که به یه مرد بالغ تبدیل بشه. مثلاً یه زن می‌تونه به یه مرد اعتماد به نفس بده، بهش احترام بذاره و توی سختی‌ها و مشکلات ازش حمایت کنه.

یه زن چطور می‌تونه یه مرد بالغ رو پیدا کنه؟

پاسخ: یه زن می‌تونه با یه مرد بالغ توی یه مکان مناسب آشنا بشه. مثلاً یه زن می‌تونه توی یه محل کار، یه کلاس درس، یه باشگاه ورزشی یا یه گروه اجتماعی با یه مرد بالغ آشنا بشه. اما یه زن باید مراقب باشه که با یه مردی که فقط ادعای یه مرد بالغ رو می‌کنه، آشنا نشه.

نقش یک مرد بالغ در جامعه چیست؟

پاسخ: یه مرد بالغ می‌تواند نقش‌های مختلفی در جامعه داشته باشد. یه مرد بالغ می‌تواند یه پدر، یه همسر، یه برادر، یه دوست، یه همکار، یه کارمند، یه مدیر و یا یه شهروند باشد. یه مرد بالغ با استفاده از ویژگی‌های خود می‌تواند در هر یک از این نقش‌ها یه فرد مفید و مؤثر باشد.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه زنان موفق دنیا، مقالات زندگی سالم و ویدئوهای آموزشی استقلال مالی را برای ازدواج موفق و زندگی سالم خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها

راه اندازی سایت و سیستم سازی کسب و کار