موقعیت شما در سایت:

خیانت مردان، راه‌های مقابله و رشد از طریق درد

خیانت مردان، راه‌های مقابله و رشد از طریق درد

0 نظر

0 لایک

2058 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/08/01

خیانت در رابطه یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هاییه که ممکنه توی رابطه بین دو نفر پیش بیاد نشانه‌های خیانت توی رابطه می‌تونه دلایل خیلی زیادی داشته باشه که توی این مقاله می‌خوایم در موردشون با هم صحبت کنیم. این موضوع رو در نظر داشته باشین که تغییرات رفتاری و اتفاق‌های عجیب‌وغریب زیادی ممکنه توی رابطه شما بیفته که حس خوبی بهتون نده؛ اما هیچ کدوم هم به‌صورت قطعی دلیل تأیید کننده برای خیانت توی رابطه شما نیستند. در ادامه باهم با این دلایل و نحوه برخورد باهاشون آشنا می‌شیم


خیانت مردان


بیشتر خانم‌ها خیانت می‌کنند یا آقایون؟

طبق تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام شده به‌طورکلی آقایون بیشتر از خانم‌ها خیانت می‌کنند و بر اساس داده‌های اخیر نظرسنجی عمومی اجتماعی ۲۰ درصد از مردان و ۱۳ درصد از خانم‌ها گفتند با فردی غیر از همسر و پارتنرشون هم رابطه جنسی داشتند.


چرا مردا خیانت می کنن؟

امیدوارم این موضوع یعنی خیانت شوهر برای شما اتفاق نیفتاده باشه، اما ممکنه خدای‌نکرده این موضوع رو تجربه کرده باشید و مدام از خودتون بپرسید خیانت شوهر به زن چرا اتفاق میفته؟ مهم‌ترین دلایل خیانت مرد به زن چیه؟ اساساً چرا مردان خیانت می‌کنند؟ نشانه‌های خیانت شوهر چیست؟ آیا مردان بعد از خیانت پشیمان می‌شوند؟ با شوهر خیانتکار چطور رفتار کنم؟

دلایل محکم برای خیانت شوهر

شاید جالب‌ترین و خلاقانه‌ترین جواب‌ها به این سؤال رو بشه از مردهایی شنید که با خیانت زندگی مشترکشون رو تباه کردن. گاهی هم در مقابل مشاور یا زنی که دوسش دارن ادعا می کنن که کارشون خیانت نبوده؛ چون رابطه جنسی در کار نبوده و فقط با هم حرف میزدن! البته گاهی هم تقصیر رو گردن دیگران می ندازن: مدیر، همکار، همسرشون و یا حتی زن‌های دیگه. زن‌های زیادی هستن که میخوان بدونن خیانت در آقایون عادی تره یا در خانم‌ها؟ آیا واقعاً بعضی از مردا به تک‌همسری اعتقاد ندارن؟ در ازدواج چه کسی راحت‌تر خیانت می کنه؟


خیانت شوهر


شوهرم همیشه بهم خیانت می‌کنه

اگر شما هم جزء اون دسته از افرادی هستین که می خوان به جواب این سؤال برسن تا انتها با ما همراه باشید. بدون شک آقایون بیشتر از خانم‌ها خیانت می‌کنند. این رو پروفسور جامعه‌شناس دانشگاه ویرجینیا دکتر "استیون ناک" تأیید می کنه! او 6 هزار ازدواج رو از سال 1979 تا امروز دنبال کرده و مورد بررسی قرار داده؛ ناک می‌گوید: " در روزگاری که لازم بود دلیلی برای جدایی ارائه کنیم، این رایج‌ترین دلیل بود. وقتی پای خیانت در میان باشد، معمولاً گناه مردها بیشتر است. درعین‌حال، جامعه در برابر رفتار غلط مردها مدارای بیشتری نشان می‌دهد"!وقتی مردی خیانت می کنه می‌شنویم مرده دیگه، عقلش رو از دست داده. ولی اگر زنی خیانت کنه مایه ننگ هست! به گفته "مارک اپستین" روانپزشک و نویسنده کتاب " پذیرش اشتیاق: شهوت برای زندگی"، خیانت در مردها و زن‌ها متفاوت هست. این مسئله برای مردها بیشتر شبیه تغییر ذائقه هست؛ چون راحت‌تر از شریکشون و تجربه‌ای که داشتن می‌گذرند. هر چند خانم‌ها جدایی از همسر خیانت‌کار رو می پذیرن و خیانت شوهر رو قبول می‌کنند؛ اما به‌هرحال به دنبال دلیل خیانت همسرشون هستن!


خیانت شوهر هوسه یا بیماری؟

دکتر لواَن وستون که درمانگر ازدواج و مشاور جنسی هست هم معتقده در انسان میل طبیعی برای زادوولد به هر طریقی وجود داره و این همون چیزیه که باعث بقای انسان بوده. این نیاز در برخی از آقایون هنوز هم وجود داره؛ هرچند تعدادی از اون ها موفق میشن به شکلی دنباله‌دار چندین ازدواج تک‌همسری رو ادامه بدن !اما خیلی نمیشه به این نظریه تکیه کرد؛ چون اگر این‌طور بود هنوز هم خیلی از آقایون باید با گرز و چماق به جون هم میفتادن. قطعاً نمی‌تونیم منکر این بشیم خیلی از آقایون زندگی مشترک و رابطه‌ی وفادارانه‌ای دارند که خیلی هم به اون متعهد هستن؛ بنابراین شاید برای مشکلی که بخشی از اون ریشه زیستی داره، درمان شناختی رفتاری وجود داشته باشه. مثلاً شاید به کمک مشاوره، فرد خیانت‌کار بتونه این کار رو ترک کنه!


خیانت همسر


واکنش آقایون وقتی دستشون رو میشه

خیلی از آقایون به راه‌حل‌های دیگه ای فکر نمی کنن و وقتی دستشون رو میشه با بهانه‌جویی رفتارشون رو با چنین توضیحاتی توجیه می‌کنند:
هر مردی دلش میخواد با زن‌های دیگ رابطه جنسی داشته باشه، اگه بتونن همه اینکارو می کنن! طبیعت مردا اینه که باید با زن‌های زیادی باشن، چرا من نباید باشم؟ اگه تو خونه ی خودم از نظر جنسی ارضا می‌شدم خیانت نمی‌کردم! بیشتر مردا اینکارو می‌کنم فقط کسی متوجه نمیشه، از خودشون بپرسید تا بفهمید!
اگه زنم چاق نبود و با من رفتار بهتری داشت و بهم می‌رسید من خیانت نمی‌کردم! اگه اینقد آرامش منو بهم نمی زدن من خیانت نمی‌کردم! اگه شغلم این‌قدر استرس زا نبود من برای آروم شدن مجبور نمی‌شدم خیانت کنم! حرف‌زدن و بیرون رفتن که خیانت نیست همکارمه!
با شوهرش مشکل داره بهش مشاوره دادم!
با نقشه وارد زندگیم شد!
من فقط گاهی پیام میدم و حال همدیگه رو می‌پرسیم چه اشکالی داره!


نشانه‌های مرد خیانتکار

اما این فقط یه بازیه و توی روان‌شناسی به چنین بهانه‌جویی‌هایی "انکار" میگن! در انکار فرد با دروغ‌ها و فریب‌های درونی خودش رو قانع می کنه که رفتار سؤال‌برانگیز و خارج از چهارچوبی نداشته و مشکلی نداره! و با بهانه‌های مختلف خودش و اطرافیانش رو فریب میده! در حقیقت دلایل مختلفی در خیانت مردها یا خیانت شوهر نقش داره.

اما به‌طورکلی ریشه در یک یا چند مورد از عوامل زیر داره:

شکل رابطه شما عوض میشه

تغییر رابطه بین دو نفر نشانه خوبی نیست وقتی رابطه شما تغییر می‌کنه و شکل دیگه‌ای به خودش می‌گیره ممکنه دیگه مثل قبل به همدیگه نزدیک نشین و از کلمات و رفتارهای محبت‌آمیزم خبری نیست. این مسئله یه مشکل اساسی و بزرگه و باید خیلی بهش توجه کنید اگه شرایط رابطه‌تون همین‌طوری پیش بره کم‌کم از هم دور می‌شید و صمیمیت بین شما از بین میره، این دورشدن به مرور زمان باعث میشه که احتمال خیانت بیشتر بشه. نشانه‌های زیر درصورتی‌که توی رابطه خیلی زیاد تکرار بشن می‌تونن نشانه‌های خیانت توی رابطه به‌حساب بیان:

به اونچه که میگی توجهی نمی‌کنه و اهمیت نمیده
برای اینکه در مورد موضوع موردنظر شما باهاتون حرف نزنه حرف رو عوض می‌کنه
بدون هیچ دلیل مشخصی و به تعداد دفعات زیاد عصبانی می‌شه
به سؤالاتتون جواب نمیده و یه جورایی شما رو می‌پیچونه
به‌جای اینکه در مورد مشکلی که با هم داریم صحبت کنه بهتون تهمت می‌زنه و شما رو مریض نشون میده
به‌راحتی نسبت به رفتارها و حرف‌های عادی شما واکنش تند و شدید نشون میده و به شما پرخاشگری می‌کنه

به‌ظاهر خودش رسیدگی نمی کنه

قطعاً رسیدگی به‌ظاهر و خوش‌تیپ بودن مرتب لباس پوشیدن و علایق و سرگرمی‌های جدید رفتارهای مثبتیه اما وقتی با بعضی رفتارهای مشکوک دیگه هم‌زمان ترکیب می‌شه ممکنه باعث نگرانی بشه منظور از رفتارهای مشکوک اینه که یهویی مثلاً همسر شما خیلی بهتر از قبل لباس می‌پوشه یا یهو علاقش برای رسیدگی به ظاهرش افزایش پیدا می‌کنه. یا یه سرگرمی یا کار جدید را انتخاب کرده که نیاز داره در طول روز چند ساعت براش وقت بذاره و وقتی که شما نسبت به اون سرگرمی علاقه نشون می‌دید، پاسخ مشخصی بهتون نمیده یا به قول گفتنی شما رو می‌پیچونه. ممکنه زودتر از حالت عادی توی خونه بخوابه یا ساعت‌های بیشتری توی محل کارش بمونه.

تغییر ناگهانی نگرش

اینکه یه نفر کاملاً یهویی نگرشش تغییر کنه خیلی مشکوک به نظر می‌رسه اما بعضی وقتا این تغییرات می‌تونه ناشی از استرس شغلی یا مشکلات دیگه‌ای باشه که فرد باهاشون درگیره. اکثر مردم برای زندگی معمولی و روتینشون یه برنامه مشخصی دارند و اگر برنامه‌شون تغییر کنه معمولاً برای اون تغییر یه سری دلایل منطقی دارن، اما مواردی که در ادامه میگم ممکنه که نشونه‌های خیانت توی رابطه باشه ولی می‌تونه نشون مسائل دیگه هم باشه و قطعاً وجود اون‌ها به معنی خیانت نیست. نشانه‌هایی که نشون میده نگرش یه نفر عوض شده مثلاً:

یهویی عزت نفسش کم می‌شه
دیگه نمی‌تونه مثل قبل برای مشکلات راه‌حل پیدا کنه و احساس می‌کنید که سردرگم و گیجه.
مدام دنبال خطر یا هیجان‌های بیشتری توی زندگیه و انگار می‌خواد چیزهای بیشتری به دست بیاره.
نسبت به قبل بیشتر از شما انتقاد می‌کنه و سعی می‌کنه بیشتر بهتون گیر بده که از شما ایراد بگیره
تمایلش برای بحث و درگیری و اختلاف توی رابطه خیلی بیشتر شده
در مقابل خواسته‌ها و گفته‌های شما گارد می‌گیره و سریع واکنش نشون میده.


خیانت مرد


دروغ میگه

دروغ گفتن و نداشتن صداقت توی هر رابطه‌ای خط‌قرمز اون رابط است به نظر من زمانی که فرد داره خیانت می‌کنه معمولاً مجبور میشه در مورد موضوعات خیلی زیادی به طرف مقابلش حالا پارتنر یا همسرش دروغ بگه، حالا تو چه مواردی معمولاً این دروغ خودشو نشون میده و چه مواردی نشون دهنده خیانت هستند

دیگه تمایلی بر اینکه با شما جایی بره یا کاری انجام بده نداره
در مورد چیزهای مختلف بهتون دروغ میگه
چشم چرونی می‌کنه
حتی ممکنه برای دفاع از رفتارها شما رو به خیانت متهم کنه
نسبت به همیشه از شما خیلی دوری می‌کنه

بی تفاوته

زمانی که طرف مقابل خودشو نسبت به چیزهایی که قبلاً دوسشون داشته بی‌علاقه و بی‌میل نشون میده، باید سعی کنید زمانی که دارید باهاش ارتباط برقرار می‌کنید متوجه بشید که چه دلیل دیگه‌ای برای این تغییر رفتار وجود داره آیا اصلاً دلیل دیگه‌ای وجود داره یا نه؟

ممکنه این بی‌میلی و بی‌تفاوتی و تغییرات یه سری نشونه‌ها همراه خودش داشته باشه که احتمال خیانت رو توی رابطه افزایش میده
اولین نشونه اینه که به نظر می‌رسه از شما از بچه‌هاتون از زندگی با شما سرگرمی‌ها و تفریح‌هایی که با شما داشته خسته شده.
وقتی نسبت به مسائلی که روی اون‌ها حساس بوده حتی اگر تلاش هم بکنید حسادتش رو در بیارید بازم هیچ واکنش خاصی نشون نمی‌ده.
مناسبت‌های خانوادگی مثل تولد تعطیلات مهمونی که اتفاقاً قبلاً هم خیلی براش مهم بوده براش مهم نیست و بی‌تفاوته.

تغیر توی رابطه جنسی و بیماری‌های جنسی

اینکه گاهی توی رابطه جنسی بین پارتنرها و زن و شوهر تفاوت‌هایی به وجود بیاد، طبیعیه. اما اگر این مسئله خیلی طولانی بشه و مدام تکرار بشه دیگه طبیعی و رایج و معمولی نیست. علائمی که ممکنه نشون بده توی با تغییراتی که توی زندگی جنسی و میل جنسی اتفاق افتاده نشون دهنده خیانت هستند اینه که:

صمیمیت توی رابطه شما نسبت به قبل خیلی‌خیلی کمتر شده
رابطه جنسی بین شما خیلی کم شده
موضوعات و مسائل رو توی رابطه جنسی با شما مطرح می‌کنه که قبلاً اصلاً براش مهم نبودن یا اصلاً وجود نداشتن
خودتون یا پارتنرتون دچار عفونت یا بیماری‌های مقاربتی میشید‌


این مواردی که گفتیم مربوط به کم‌شدن میل و رغبت توی به رابطه جنسی هستش بعضی وقتا برعکس میشه و محبت و میل افراد خیانتکار به رابطه جنسی بیشتر می‌شه و یا بعضی از افراد برای اینکه، اثر خیانت خودشون رو از بین ببرند این کار انجام میدن تا طرف مقابلشونو گول بزنن یا رضایت شریک زندگیشون رو داشته باشند.

مشکلات مالی

تقریباً همه زن و شوهرها گاهی توی برهه‌های مختلف زمانی تحت‌فشار مالی قرار می‌گیرند؛ اما بعضی وقتا این مشکلات مالی توجیه منطقی نداره و احتمال خیانت طرف مقابل را افزایش میده مثل:

هزینه‌هایی که اصلاً منطقی نیستند یا یهو به زندگی اضافه میشن
نسبت به قبل با همسرتون خیلی زیاد در مورد مسائل مالی بحث می‌کنید و مدام تنش دارید.
برنامه‌ریزی‌های بزرگ برای آینده‌تون رو مدام کنسل می‌کنه.


خیانت مردان


نحوه استفاده از تکنولوژی عوض میشه

متأسفانه، بیشتر موارد خیانت از طریق تلفن و پیام‌های تلفنی رو میشه. یه سری تغییرات توی استفاده از تکنولوژی و تلفن‌های همراه به‌خصوص اتفاق می‌افته که می‌تونه از علائم نشون دهنده خیانت باشه. مثل‌اینکه:

مثلاً طرف مقابل شما یهو ساعت خاصی از روز رو کاملاً از دسترس خارج می‌شه
یا مدام رمز گوشیشو عوض می‌کنه تا شما اونو یاد نگیرید
مدام سرش تو گوشیه و داره پیام میده یا داره با تلفن حرف می‌زنه
تلفن و موبایل مخفی داره
تاریخچه مرورگرش رو مدام پاک می‌کنه.

نابالغی

وقتی مردی نمی تونه رابطه‌ی متعهدانه‌ای داشته باشه و نمی دونه که ممکنه رفتارهاش پیامدهای جدی به دنبال داشته باشند. خیانت شوهر می تونه زائیده این فکر باشه که یک ماجراجویی جنسی چندان اشکالی نداره!! از نظر چنین فردی تعهد به رابطه‌ی تک‌همسری مثل لباسیه که هر وقت دلش خواست می تونه اون رو دربیاره.

مشکلات جاری
ممکنه مردی مشکلی مثل اعتیاد به مواد یا الکل داشته باشه که تصمیم‌های اونو تحت‌تأثیر قرار میده. شاید هم مشکلش اعتیاد به رابطه جنسی باشه و بی‌اختیار درگیر رفتارها و افکار جنسی متعدد میشه، و با این کار خودش رو تسکین میده!

ناامنی

ممکنه مردی با فکر به اینکه به‌اندازه‌ی کافی جوان (پخته)، خوش‌قیافه، خوش‌تیپ، ثروتمند و باهوش و... نیست احساس ناامنی کنه. شاید جالب باشه بدونید درصد قابل‌توجهی از خیانت شوهرها ریشه در بحران میان‌سالی داره! مرد برای تقویت غرورش به دنبال جلب‌توجه و تأیید خانم‌های دیگه هست و دوست داره ببینه که خانم‌های دیگه بهش اهمیت میدن و فرد ارزشمندی برای اون ها هست.

پایان دادن به رابطه

معمولاً مرد تمایلی به ادامه‌ی رابطه نداره ولی بجای حرف‌زدن با شریک زندگیش، خیانت می‌کنه و طرف مقابلش رو به‌نوعی مجبور می‌کنه واکنش شدید نشون بده! یا اینکه تمایلی به ادامه رابطه نداره اما نمیخواد ریسک کنه و قبل از پیداکردن یک جایگزین اون رابطه رو ترک کنه.

کمبود رابطه دوستانه مردانه

مرد نیاز به رابطه دوستانه با مردهای دیگه رو دست‌کم می‌گیره و فکر می کنه همسرش باید همه‌ی نیازهای اجتماعی و احساسیش رو برطرف کنه و وقتی چنین اتفاقی نمیوفته مرد برای رسیدن به این خواسته، دنبال رابطه‌های دیگه میره و در نهایت زن، شاهد خیانت شوهر خودش خواهد بود.

ابهام در تعهد

مرد ممکنه تفاوت کشش احساسی و عشق رو در درازمدت درک نکنه و شدت هیجان‌های ابتدای رابطه رو با عشقی که در حال حاضر در رابطه وجود داره اشتباه بگیره و یا به‌نوعی اون ها رو مقایسه کنه چون درک نمی کنه که هیجان‌های ابتدای رابطه در درازمدت با عشق کمتر آتشین اما معنادارتر جایگزین میشه!

کودک‌آزاری

ممکنه به طور ناخودآگاه مرد به مسائل و مشکلات حل نشده دوران کودکی واکنش نشون بده؛ مشکلاتی مثل بی‌توجهی، سوءاستفاده احساسی، فیزیکی، جنسی و... . در چنین حالتی زخم‌های درمان نشده ی دوران کودکی باعث بروز مشکل در دل‌بستگی، صمیمیت و ناتوانی یا بی‌میلی مرد در تعهد به یک فرد خاص می‌شود. احتمالاً هیجان خیانت جنسی برای این افراد تسکینی برای زخم‌های کهنه فرد باشه و ممکنه ریشه خیانت شوهر در همین باشه.


خیانت همسر


خودخواهی

بعضی از آقایون هم هستن که فقط به خودشون اهمیت میدن؛ چنین افرادی تا وقتی که به اونچه که می‌خواد می رسه، بدون پشیمانی و عذاب وجدان دروغ میگه و پنهان‌کاری می کنه! شاید اصلاً ازدواج و تعهد به همسر برای این افراد معنی نداشته باشه و خیانت رو حق خودش بدونه!

خودمهم‌پنداری

گاهی هم بعضی از آقایون فکر می کنن اون قدر خاص و بی‌همتا هستن که لایق یک رفتار ویژه و متفاوت با دیگران هستن. قواعد و قوانین عرف در مورد اون صدق نمی کنه و می تونه برای خودش رابطه‌های خارج از رابطه اصلی هم داشته باشه!

انتظارات بی جا

برخی از مردها هم انتظار دارن همسرشون همیشه در خدمت تأمین نیازهای جنسی و غیرجنسی اون ها باشه، بدون اینکه به احساس همسرشون در این زمینه‌ها اهمیتی بدن. چنین مردی فراموش می کنه که همسرش هم زندگی خودش، افکار و احساسات داره که همیشه قرار نیست با او همراه و موافق باشن! و به‌محض اینکه احساس کنه نیازهاش برآورده نمی شه شروع می کنه جاهای دیگه دنبال رفع اون ها می گرده.

خشم و انتقام

مرد ممکنه به دلیل عصبانیت از همسرش به دنبال انتقام از اون باشه و بخواد بهش ضربه بزنه. توی چنین شرایطی احتمال خیانت افزایش پیدا می کنه؛ و مرد حتی زحمت پنهان‌کاری هم بخودش نمیده چون می‌خواد از همسرش انتقام بگیره.


وقتی بهمون خیانت میشه چطوری برخورد کنیم؟

توی اکثر موارد فرد نمیاد به خیانت خودش اعتراف کنه مگه اینکه شواهد یا دلایل محکم و انکارناپذیری وجود داشته باشه یعنی طرف به‌هیچ‌عنوان نتونه اون خیانت رو انکار کنه. زمانی که شما سعی می‌کنید احساسات خودتون رو ناراحتی هاتون رو و نگرانی هاتون رو در مورد رابطه‌تون باهاش در میون بگذارید و مدام شما رو پس می‌زنه یا حرف‌زدن با شما فرار می‌کنه، ممکنه در وهله اول شما به یک متخصص نیاز داشته باشید تا به شما کمک کنه بتونید رابطه‌تون رو ترمیم کنید. یکی از متخصصینی که تو این زمینه می‌تونه خیلی خوب به شما کمک کنه زوج درمانگرهای فردیه چون یک فرد کاملاً بی‌طرفه و می‌تونه خیلی راحت با راهکارهای مناسب به شما کمک کنه، احتمال اینکه همسر شما با شما همکاری نکنه یا دوست نداشته باشه تو این جلسات درمان حضور داشته باشه خیلی زیاده بنابراین شما می‌تونید از مشاوره فردی برای کنار اومدن با احساساتتون و برای اینکه بتونید با میزان آسیب کمتری از این مرحله عبور کنید استفاده کنید.
متأسفانه، علاوه بر ناراحتی و پریشانی عاطفی ممکنه شما دچار واکنش‌ها و اختلال‌های فیزیکی مس اختلال خواب‌وخوراک مشکلات گوارشی مشکلات تمرکز و غیره هم بشید برای اینکه بتونید قدرت خودتون رو حفظ کنید و خودتون رو نبازید باید تمام تلاشتون رو بکنید که از این مرحله راحت‌تر عبور کنید کارهایی که می‌تونه بهتون کمک کنه یکیش اینه که آب به‌اندازه کافی و زیاد بخورید ورزش کنید خواب منظمی داشته باشید و سعی کنید از مواد غذایی سالم استفاده کنید. خیانت چه تأثیری می‌تونه روی فردی که بهش خیانت شده بذاره؟ متأسفانه خیانت یکی از مخرب‌ترین رفتارها و اتفاقاتیه که یک نفر می‌تونه توی زندگی و رابطه عاطفیش تجربه کنه این مسئله می‌تونه باعث ناراحتی عاطفی اضطراب استرس افسردگی افزایش رفتارهای پرخطر و درد فیزیکی واقعی توی فرد بشه.


راهکار برخورد با خیانت همسر


بعد از خیانت شوهر چه‌کار کنم

سؤال اینجاست که آیا مرد خیانت‌کار دوست داره ازدواجش رو نجات بده می تونه رفتارش رو عوض کنه یا خیر؟ دکتر وستون معتقده که این موضوع به برخورد همسر او بستگی داره! کمک‌گرفتن و دریافت مشاوره و میزان روراستی مرد درباره رفتار آینده هم مهمن؛ زندگی‌های زیادی بعد از آشکارشدن خیانت مسیر موفقی رو طی می‌کنم؛ چون حقایق زیادی رو میشه و حرف‌هایی که قبلاً باید زده می‌شد بالاخره به زبون آورده میشه. اگر هر دو طرف بتونن این مسئله رو بپذیرن و تحت‌تأثیر احساسات لحظه‌ای تصمیم به موندن یا رفتن نگیرن می تونن بعدازاین اتفاق رابطه بهتری رو بسازن. به گفته‌ی دکتر ناک آنچه که باعث میشه رابطه کسل‌کننده به نظر برسه اینه که آدم‌ها مزیت‌های ازدواج رو فراموش می کنن؛ اگر از مردی که از رابطه‌اش راضی نیست بپرسید بعد از طلاق چه شرایطی خواهد داشت، جوابی نداره! خیلی از مردها هم خودشون رو در روبه‌راه کردن شرایط بعد از طلاق دست بالا می‌گیرن ولی معمولاً خانم‌ها بعد از طلاق عملکرد بهتری دارن؛ و میزان سلامتی و ثروت مردان متأهل نسبت به مردان مجرد مهر تأییدی بر این ادعاست.
بیشتروقت‌ها عوامل متعددی در تصمیم آقایون برای خیانت مؤثر هست. گاهی خیانت با تغییر شرایط زندگی شکل می گیره و شروع می شه. فارغ از اینکه دلیل اون چیه، خیانت به‌هیچ‌عنوان کار درستی نیست. ولی مردها اغلب طوری در مورد خیانت حرف می‌زنن که انگار تنها راه‌حل منطقی حل مشکلاتشونه! فرض کنیم خیانت هم یکی از گزینه‌هاست، اما گزینه‌های کم‌هزینه‌تر و کم‌ریسک‌تر و بهتر زیادی هم هست. همیشه گزینه‌های دیگه ای وجود دارن: مشاوره، سرگرمی جدید، روراستی، صحبت‌کردن در مورد مشکل یا ناراحتی که وجود داره، تلاش برای بهتر کردن رابطه یا تصمیم‌گرفتن برای پایان دادن به اون و... قطعاً هر یک از اینها بهتر از دروغ‌گویی، بازی‌دادن همسرتون و پنهان‌کاری از زنی هست که شما رو عاشقانه دوست داره و به شما اعتماد داره.
همیشه گزینه‌ای به‌جز بی‌ارزش کردن خود و خراب‌کردن زندگی مشترکی که کلی براش زحمت کشیدید وجود داره؛ به‌طورکلی آگاهی از دلایل خیانت می تونه از بروز و تکرار اون جلوگیری کنه. نکته‌ای که باید به اون توجه کرد اینه که در خیلی از کشورها مردها بعد از تجربه روابط جنسی مختلف ازدواج می‌کنند؛ اما باز هم خیانت می کنن و در این ازدواج‌ها هم خیانت اتفاق میفته. به عقیده دکتر ناک شاید بُعد جنسی ازدواج نقش چندانی در خیانت مردان نداشته باشه. عدم توانایی احترام به انتظارات همسر و تلاش برای برآورده‌کردن اون ها عناصر مهم‌تری هستن و نقش مؤثرتری در تعهد یک مرد به زندگی مشترک دارند.


آیا میشه با فردی که خیانت کرده زندگی کرد؟!

متأسفانه، هیچ توجیهی برای خیانت وجود نداره و تقریباً همه کارشناس‌های روابط معتقدند تنها دلیلی که می‌تونه باعث بشه شما بتونید کنار همسر خیانتکار به زندگیتون ادامه بدید اینه که همسر شما و طرف مقابل شما کاملاً و واقعاً از ته دلش از کاری که کرده پشیمون باشه، و تلاش کنه تا دوباره اعتماد شما رو به دست بیاره. خیلی ممنونم که تا اینجا همراه بودین بازم میگم همه این دلایل فقط احتمال اینکه نشانه خیانت توی رابطه باشه هست و به‌هیچ‌عنوان دلیل قطعی خیانت نیست چیزی که ممکنه توی رابطه علامت هشدار باشه ممکنه توی رابطه دیگه‌ای اصلاً جای نگرانی در موردش وجود نداشته باشه. هیچ‌وقت سعی نکنی توی رابطه‌تون مخصوصاً رابطه‌های طولانی یهویی تصمیم بگیرید که از اون رابطه بیرون بیاید جدا از آسیب‌هایی که می‌تونه برای خودتون داشته باشه عاقلانه‌ترین کار اینه که قبل از اینکه دنبال خراب‌کردن باشیم دنبال بازسازی و درست‌کردن رابطه‌مون باشیم.


نتیجه گیری به زبان پریسا نصری


آنچه باید در مورد خیانت شوهر بدانید

خیانت، یکی از سخت‌ترین چالش‌هایی است که می‌تواند در یک رابطه به وجود بیاید. وقتی شوهری خیانت می‌کند، این عمل می‌تواند زندگی همسرش را به‌طورکلی تحت‌تأثیر قرار دهد. احساسات ناامیدی، خشم، گمشدگی و حتی درک نادرست از خود، همه می‌توانند نتایج خرابکارانه خیانت باشند. این احساسات منفی ممکن است منجر به تنش‌های زناشویی شود که در نهایت منجر به جدایی می‌شود. بااین‌حال، خیانت نباید حتماً به پایان رابطه منجر شود. خیانت ممکن است نشان‌دهنده یک مشکل عمیق‌تر در رابطه باشد، چیزی که باید شناسایی و درمان شود. با کمک مناسب، درک عمیق از مسائل و تلاش برای بهبود، برخی زوج‌ها ممکن است بتوانند رابطه خود را بازسازی کنند. بازسازی اعتماد متقابل، هرچند دشوار، امکان‌پذیر است. خلاصه‌، خیانت چالش بزرگ و دردآوری است که ممکن است رابطه را تحت‌الشعاع قرار دهد. بااین‌حال، با پشتکار و تعهد، برخی زوج‌ها ممکن است بتوانند از آن به‌عنوان فرصتی برای رشد و تحول استفاده کنند. در این صورت، آن‌ها ممکن است یافته‌های ارزشمند و درس‌های مفید را از تجربه خود بگیرند.


این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و درصورتی‌که با چنین مسئله‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کنید حتماً باید با یک مشاور یا روان‌شناس صحبت کنید و کمک بگیرید.


سوالات متداول


سؤالات متداول مربوط به خیانت شوهر

آیا بهبود زندگی زناشویی که خیانت در آن دیده شده است امکان‌پذیر است؟

پاسخ: بله، باوجوداینکه خیانت می‌تواند آسیب جدی به رابطه وارد کند، اما با کمک مناسب، درک عمیق از مسائل و تلاش برای بهبود، برخی زوج‌ها ممکن است بتوانند رابطه خود را بازسازی کنند.

چطور می‌شود زندگی که با عشق شروع شده است خیانت در آن جای گیرد؟

پاسخ: خیانت معمولاً نشان‌دهنده یک مشکل عمیق‌تر در رابطه است. این ممکن است نشان دهد که نیازهای عاطفی یا فیزیکی فرد خیانتکار برآورده نمی‌شود یا اینکه فرد با مسائل شخصی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

چرا با اینکه زنی در رابطه زناشویی سعی کرده است همسرش را تأمین کند خیانت از او می‌بیند؟

پاسخ: خیانت نشان‌دادن نارضایتی یا نارضایتی فرد خیانتکار است و لزوماً با عملکرد همسر او ارتباط ندارد. همچنین ممکن است نشان دهد که فرد خود را در رابطه ناراحت یا نارضایت می‌بیند.

با خیانت همسر چه کنیم؟

پاسخ: پاسخ به این سؤال بستگی به شرایط شخصی شما دارد. بعضی افراد ممکن است تصمیم بگیرند که رابطه را پایان دهند، در حال حاضر بعضی دیگر ممکن است تصمیم بگیرند که به رابطه ادامه دهند و سعی کنند تا بازسازی آن را از سر بگیرند.

چگونه خیانت را جبران کنیم؟

پاسخ: جبران خیانت یک فرایند طولانی و پیچیده است که معمولاً نیاز به کمک حرفه‌ای دارد. اولین گام پایان دادن به‌دروغ هاست. سپس، بایستی با همسر صادق باشید، مسئولیت اشتباهات خود را قبول کنید و سپس کاری کنید تا بهبودی حقیقی و عمیقی رخ دهد.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه زنان موفق دنیا، مقالات زندگی سالم و ویدئوهای آموزشی استقلال مالی را برای ازدواج موفق و زندگی سالم خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها

راه اندازی سایت و سیستم سازی کسب و کار