موقعیت شما در سایت:

راهکار های بازسازی رابطه شکست خورده

راهکار های بازسازی رابطه شکست خورده

0 نظر

0 لایک

2317 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/09/20

توضیحات

آیا بازگشت به رابطه شکست خورده کار درستی است؟ این سوالی است که بسیاری از افراد پس از جدایی از شریک عاطفی خود با آن مواجه می شوند. در این مقاله، به بررسی عواملی که باید قبل از تصمیم گیری در مورد بازگشت به رابطه قبلی در نظر گرفته شوند، می پردازیم.

تمام کردن رابطه بدون شک اتفاق تلخی است که اثرات آن تا مدت‌ها در زندگی و روحیه فرد باقی می‌ماند و فراموش‌کردن آن اصلاً کار آسانی نیست. بازگشت به رابطه شکست‌خورده و ترمیم آن اولین فکری است که در پروسه جدایی و شکست به ذهن می‌رسد. اما با وجود تمام سختی‌ها، ماندن در خاطرات گذشته و مرور آنها فقط کار را برای شما سخت‌تر می‌کند. زیرا ممکن است بعد از تمام کردن رابطه عاطفی بجای تلاش برای فراموشی آن و در مسیر درست قرارگرفتن، مجدد وارد رابطه اشتباهی شوید که تکرار یک بازی احمقانه باشد. پس اگر منتظر برگشت دوباره فرد بعد از جدایی هستید و می‌خواهید به رابطه قبلی‌تان بازگردید این مقاله را از دست ندهید.


چه چیزی باعث میشه یک رابطه رو ترک کنیم؟

برای خیلی از افراد کنارگذاشتن یک رابطه به‌خصوص زمانی که مدت زیادی در اون رابطه بودن و مدت رابطه به چند سال میرسه خیلی سخته؛ اما همیشه توی هر رابطه‌ای که وجود داره چالش و تنش ایجاد میشه و گاهی تحمل این چالش‌ها و تنش‌ها واقعاً سخت و دشوار میشه و خارج از توان و تحمل فرد هست طوری که ممکنه تصمیم بگیره به اون رابطه پایان بده. قبل از اینکه ما بخواهیم نسخه بپیچیم و بگیم که بازگشت به رابطه قبلی کار درستی یا کار اشتباهی، بهتره بدونیم اصلاً چرا از رابطه خارج شدیم؟ و اینکه تصمیم درستی گرفتیم یا نه؟ جواب شما به این سؤال اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکته برای برگشتن یا گذشتن از یک رابطه هست. اگر رابطه رابطه‌ای بوده که شما در اون آزار دیدین، بهتون بی‌احترامی شده، مدام مجبور بودین خودتون رو ثابت کنین، ارزش‌ها و اولویت هاتون نادیده گرفته می‌شده، رابطه یک‌طرفه بوده، احساس دوست‌داشتن و محبت از طرف شما بوده، طرف مقابل مدام روی رفتارهای اشتباه خودش پافشاری می‌کرده و... بهتره برای برگشتن به رابطه‌ای قبلی عجله نکنید.

تصمیم عجولانه

بعضی وقت‌ها دو نفر که با هم هستن اعتماد به نفس خیلی کمی دارند، بنابراین با مواجه با کوچک‌ترین مشکلی به جای اینکه اونو حل بکنند از همدیگه فاصله می‌گیرند و از این مشکل کوچک یک دیوار خیلی بزرگ می‌سازند، زمانی که ارتفاع این دیوار به حد قابل‌قبولی برسه این رابطه تموم میشه و این دو نفر تک‌وتنها باقی می‌مانند. چون ساده‌ترین راه یعنی ترک همدیگر رو انتخاب کردن و جدا شدند. اگر مثلاً فرد مقابلتون رو به خاطر اینکه واکنش بیش از حدی نسبت به حرف تون نشون داده ترک کردید، میشه گفت شما هم یه تصمیم عجولانه گرفتید.

ازبین‌رفتن جذابیت

احتمالاً یک‌سری اهداف بلندمدت با هم داشتین، به ازدواج فکر کردین، به اینکه چه نقشه‌هایی برای آینده‌ی خودتون بکشین، خاطرات مشترک زیادی داشتین، احساسات مشترک خیلی خوبی رو با هم تجربه کردین، همدیگه رو می‌دیدین، با هم صحبت می‌کردین و خیلی اتفاقات دیگه که بین شما دو نفر مشترک بوده و باعث شده احساسات خوبی بین شما شکل بگیره و علاقه‌ی مشترکی به وجود بیاد. اما با گذشت زمان یک ماه، یک سال یا چند سال و بسته به زمانی که گذشته، به‌نوعی از خودت رفتارهای نامطلوب و رفتارهایی که جذاب نبوده رو نشون دادی که باعث شده پارتنر شما تصمیم بگیره از شما فاصله بگیره یا اون رابطه رو قطع کنه. چون اون علاقه و جذابیت‌های اول رابطه دیگه وجود نداشته! بنابراین عامل اصلی کم‌رنگ‌شدن یک رابطه ازبین‌رفتن جذابیت بین دو نفری هست که با هم در رابطه بودن! اینجاست که شما باید کاری بکنی که جذابیت به رابطه برگرده تا شانس دوباره‌ای به رابطتون داده بشه.


بازگشت به رابطه شکست خورده


چه زمانی به رابطه قبلی برگردیم؟

برگشتن به رابطه قبلی همیشه تصمیم نادرست یا احمقانه‌ای نیست اما کیفیت رابطه تون توی گذشته تعیین می‌کنه که چه اندازه این بازگشت میتونه درست یا غلط باشه قبل از اینکه برای برگشتن برنامه‌ریزی کنید دوباره دلیل اصلی ترک رابطه رو با خودتون بررسی کنید حتی پیشنهاد می‌کنم یک کاغذ و یا دفترچه برای خودتان بگذارید و دلایلی که باعث شده شما به این نقطه برسید و از هم جدا بشید را بنویسید و آسیب‌هایی که تو این رابطه متوجه شما بوده و اتفاق‌های تلخ و ناراحت‌کننده که براتون افتاده، تا متوجه بشید آیا مشکلی که به خاطر اون مجبور شدید رابطه رو ترک کنید هنوز هم به قوت خودش باقی یا نه واقعاً حل شده و از بین رفته؟! اگه رابطتون طوری بوده که در اون احترام، عشق، اعتماد و صداقت کافی وجود داشته ارزش تلاش برای بازسازی رو داره. هرچند معمولاً افراد بعد از جدایی خیلی سریع قادر به تصمیم‌گیری منطقی نیستند، در این برهه زمانی شاید چیزی که بیشتر از همه می‌خواید اینه که به رابطه قبلی برگردید. به خاطر وابستگی‌ها و عادت‌هایی که در این مدت به وجود اومده و فراموش‌کردن اونها کار راحتی نیست.
به همین دلیل توی ذهنتون فقط روی نکات مثبت اون فرد و جنبه‌های خوبش و لذت‌هایی که تو رابطه داشتین تمرکز می‌کنید و  بیشتر دلتون تنگ میشه و فکرتون درگیر میشه با تکرار این تفکر کم‌کم خودتون رو متقاعد می‌کنید که برگشتن به این رابطه بهترین تصمیم هست که می‌تونید بگیرید. اما اگر مطمئنید که جدایی شما تصمیم درستی بوده بهتره که تا 30 روز هیچ کاری نکنید به‌هیچ‌وجه باهاش تماس نگیرید، اخباری که مربوط به اون هست رو پیگیری نکنید، خیلی واقع‌بینانه به رابطه‌ای که داشتید فکر کنید و معایب و مضرات شو هم ببینید در مقابل محاسن و نکات مثبتش. این موقعیت بهترین زمان برای گرفتن تصمیم نهایی توی زندگیتون و در رابطه با این ارتباط هست، بنابراین کاری که باید بکنید اینه که باید همه جنبه‌های مثبت و منفی رابطه را بدون هیچ‌گونه تعصب بررسی بکنید و بعد از اون تصمیم بگیرید که آیا همچنان می‌خواید برای بازگشت به رابطه تلاش کنید یا اینکه تمام‌شدن این رابطه و جدایی کار درستی بوده و تصمیم درستی گرفتید.


بازگشت به رابطه شکست خورده


راهکارهای بازگشت به رابطه شکست خورده

چگونه عشقم را برگردانم؟ آیا همسری که رفته برمی‌گردد؟ چطور می‌توانم عشق ازدست‌رفته را بازگردانم؟ بهترین راه برای بازگردان عشقم چیست؟ اینها به‌اضافه سؤالات بسیار دیگری که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد. در این مقاله سعی کردم به بیشتر این سؤالات پاسخ دهم. گاهی اوقات تمام چیزی که یک نفر نیاز داره اینه که تلنگری بهش بزنیم تا یادش بیاد که چه کسی رو ازدست‌داده! شاید شما هم جز اون دسته از افرادی هستین که رابطتون با عشق یا معشوقه زندگیتون کم‌رنگ شده یا اینکه عشق ازدست‌رفته دارید! اما هنوز ذهنتون درگیر عشق و کسی هست که از دستش دادید و دوست دارید دوباره به سمت شما برگرده، با همون میزان از مهر و محبت و دلدادگی. پس باید تلاش کنید برخی تغییرات رو برای خودتون به وجود بیارید. اگر واقعاً به دنبال این هستی که بدونی چطور می‌تونی کاری کنی تا عشق ازدست‌رفته رو برگردونی یا کسی که رابطش با شما مثل سابق نیست یا رابطش با شما قطع شده، دوباره به سمت شما برگرده و مجدداً رابطتون خوب بشه، باید یک اصل خیلی مهم رو رعایت کنی و اون هم اینه که کاری کنی تا اون فرد احساس دلتنگی کنه! تا زمانی که این اتفاق نیفته پارتنر شما و کسی که باهاش در یک ارتباط عاطفی بودید هرگز مجدد به اون رابطه یا روال سابق برنمی‌گرده. مطالعه‌ی این مقاله بهت کمک می‌کنه تا بتونی قدم‌به‌قدم طوری پیش بری تا فردی که دیگه رابطش با تو مثل سابق نیست، احساس دلتنگی کنه و به رابطه با شما برگرده.

برای برگشتن به رابطه قبلی، اول باید با خودتون صادق باشید!

با خودتون صادق باشید چه چیزی تغییر کرده که می‌خواین رابطه‌ای که تموم شده رو دوباره شروع کنید؟
چه اتفاقی افتاده که فکر می‌کنین این سری نتیجه متفاوت خواهد بود؟
چی به دست می‌آورید و اگر دوباره به این نقطه برسید چه حالی پیدا می‌کنید؟
آیا مشکلی داشتید که فکر کنید هیچ‌وقت حل نمی‌شه؟
رابطه‌ی شما رابطه‌ی سالمی بوده یا نه یک رابطه‌ی سمی بوده؟!
دلیل این سردی و جدایی چی بوده؟
برگشتن طرف مقابل به نفع شماست؟
شما در زندگی این فرد چه جایگاهی داشتین؟
هدف این رابطه چی بوده؟
آیا قبل از جدایی همه چی خوب پیش می‌رفت یا نه کم‌رنگ شده بود؟
درصورتی‌که بعد از جواب‌دادن به این سؤالات احساس شک و دودلی به سراغت اومد و نمی‌دونستی که باید برای بازسازی و برگشتن به رابطه تلاش کنی یا خیر؟! پیشنهاد می‌کنم ادامه‌ی مطلب رو نخونی!! از اینکه داری تلاش می‌کنی شرایط خودت رو بهبود ببخشی ازت ممنونم دوست من! برگشتن به رابطه‌ای که قبلاً یک‌بار تموم شده شبیه مسافرت به یک جاده‌ی کوهستانیه که نمی‌تونید از ایمنی اون مطمئن باشید.

گذر زمان

اگر به اوایل رابطه‌ی خودت فکر کنی اون ارتباط و علاقه‌ای که بین شما دو نفر وجود داشته کاملاً طبیعی و به‌صورت ناخودآگاه اتفاق افتاده و الان با صحبت‌کردن، خواهش‌کردن، قول دادن، وعده وعید دادن و... رابطه‌ی شما درست نمیشه! بنابراین برای اینکه یک شانس دوباره به رابطه‌ی عاطفی خودت بدی باید همه چی کاملاً اتوماتیک و طبیعی اتفاق بیفته، تا اون فرد احساس کنه که دوس داره مجدد برای شما زمان بذاره، شما رو ببینه، با شما صحبت کنه و به سمت شما برگرده. زمانی که شما در رابطه‌ی عاطفی با اون فرد بودین و همه چیز خوب پیش می‌رفته، چه اتفاقاتی افتاده؟ اگر تا یه مدت (سه هفته تا یک ماه) ارتباطی با طرف مقابلت نداشته باشی، به یاد اتفاقات و خاطرات خوبی که با هم داشتین میفته و ناخودآگاه دلتنگ شما میشه؛ بنابراین توی این حالت احتمال اینکه با شما تماس بگیره بالا میره. البته باید دقت کنید شما زمانی می‌تونید رابطه‌ی خوبی رو تجربه کنید که دلایل ناراحتی و کم‌رنگ‌شدن ارتباط رو شناسایی و اونها رو حل کنید. یادتون باشه تو بازی اغواگری برنده کسی که بهترین استراتژی رو داشته باشه نه بهترین ظاهر! برای اینکه عشق ازدست‌رفته رو بتونید خیلی خوب و اصولی برگردونید باید جوری ماهرانه رفتار کنید که مرد شما همیشه به یادتون باشه و دلش براتون تنگ بشه.


بازگشت به رابطه شکست خورده


همیشه در دسترس نباشید

چون دوست دارید که در مرکز توجهش باشید، نمی‌تونید توجهش رو جلب کنید! یادتون باشه که مرد یک شکارچیه و عاشق بازی‌کردن. پس تنها کاری که باید بکنید اینه که خودتون رو جذاب‌تر نشون بدید و یکی دوتا از دعوت هاش رو رد کنید. سریع به تماس‌های تلفنی جواب ندید، اجازه بدید که چندتایی هم بی‌جواب بمونه.

خیلی ازش تعریف نکنید

مردها دوست دارن که شخصیتشون  رو ستایش کنید ولی نه تاحدی‌که اونها رو به عرش ببرید. احساس تحسین و رضایت در مرد باعث میشه که بخواد با شما قرارهای عاشقانه‌ی بیشتری بذاره! خود شما آیا دوست ندارید با کسی که تحسینتون می‌کنه بیشتر وقت بگذرونید؟

زندگی خودتون رو داشته باشید

مرد خواهان زن مستقل هست. چنین چیزی شدنیست ولی نه همیشه؛ یک استعداد، مهارت یا سرگرمی رو انتخاب کنید و روی خودتون سرمایه‌گذاری کنید. تا بدونه بدون اون هم زندگی شادی دارید و برنامه‌های خودتون رو ادامه می‌دید این کار شما رو خواستنی‌تر می‌کنه.

بذارید شما را با آدم‌های زیادی ببیند

وقتی مردی شما رو خوشحال می‌بینه می‌خواد قسمتی از اون صحنه باشه، پس فقط به فکر وقت گذروندن و ملاقات با اون نباشید! زمانی رو هم با دوستاتون بگذرونید، اونوقت نه‌تنها براتون ارزش قائل میشه و شخصی هستید که همه دوست دارن کنارش باشن، بلکه دلتنگتون هم میشه و تلاش می‌کنه تا لحظات خاصی رو براتون به وجود بیاره.

به او و همراه او بخندید

به خودتون جرئت بدید و براش پیام‌های خنده‌دار و شیطنت‌آمیز بفرستید بدون اینکه مستقیم بهش بگید دلتون براش تنگ شده. خودمونی و با ناز حرف بزنید. اجازه بدید وقتی دلتنگتونه و نمی‌تونه طاقت بیاره، بهتون پیشنهاد یک قرار جدید رو بده.

باحال و شیطون باشید

مردها دوست دارند مثل بچه‌ها باشن و باهاشون بازی کرد و خندید. برای همین هم از بودن با کسی که جک میگه و به دنیا و خودش می‌خنده، لذت می‌برن. با به‌یادآوردن اون احساسات دلپذیر دلتنگ میشه و می‌خواد بیشتر با شما باشه.

صبور و بی‌پروا باشید

این رفتار باعث دلتنگی مرد میشه و میخواد بدونه که چقدر مناسب شماست و در این سفر همراهتون باشه، مردهای شکارچی، هیچ‌وقت دوست ندارند کسی شکارشون رو برداره.


نتیجه گیری به زبان پریسا نصری


آنچه باید در مورد رابطه شکست‌خورده بدانیم

بازگشت به رابطه شکست‌خورده می‌تواند گاهی اوقات جذاب به نظر برسد، زیرا ما با گذشته آشنا هستیم و احساس امنیت می‌کنیم. اما این امنیت ممکن است گمراه‌کننده باشد. رابطه از اول شکست‌خورده است و اگر دلایل اصلی این شکست مرتفع نشده باشد، احتمالاً باز هم به همان نتیجه خواهیم رسید. بنابراین، قبل از اینکه تصمیم به بازگشت به یک رابطه شکست‌خورده بگیریم، باید به‌طورجدی و عمیق به دلایل شکست اولیه پرداخت و تصمیم گرفت که آیا این مشکلات قابل‌حل هستند یا خیر. این ممکن است به معنای مشاوره با یک متخصص، صحبت‌کردن با دوستان و خانواده، یا حتی گذراندن زمانی به‌تنهایی برای فکرکردن به خودمان باشد. در نهایت، تصمیم ما باید بر اساس آن باشد که چه چیزی برای خودمان و رفاهمان بهتر است. این ممکن است به معنای بازگشت به رابطه باشد، اما فقط درصورتی‌که ما و همسرمان تعهد داریم که برای حل مشکلات کار کنیم. در غیر این صورت، ممکن است بهتر باشد که به جلو حرکت کنیم و فرصتی را برای رشد شخصی و شروع مجدد بیابیم.


سوالات متداول


سؤالات متداول در مورد رابطه شکست‌خورده

آیا بازگشت به رابطه شکست‌خورده کار درستی است؟

پاسخ: پاسخ به این سؤال به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله دلایل جدایی، میزان علاقه طرفین به یکدیگر، و تغییراتی که در هر دو نفر ایجاد شده است. درصورتی‌که دلایل جدایی قابل‌حل باشد و هر دو طرف مایل به تلاش برای ترمیم رابطه باشند، بازگشت به رابطه می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد. اما اگر دلایل جدایی عمیق‌تر باشد، یا اگر یکی از طرفین هنوز به‌درستی از رابطه جدا نشده باشد، بازگشت به رابطه می‌تواند منجر به تکرار مشکلات قبلی شود.

چه زمانی باید به رابطه قبلی بازگشت؟

پاسخ: بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برای بازگشت به رابطه، مدتی را به فکرکردن و تجدیدنظر در رابطه خود اختصاص دهید. این زمان به شما کمک می‌کند تا دلایل جدایی را به طور کامل درک کنید و ببینید که آیا مایل به تغییر و بهبود خود هستید. درصورتی‌که تصمیم به بازگشت به رابطه دارید، بهتر است این کار را پس از گذشت حداقل چند ماه از جدایی انجام دهید تا فرصت کافی برای بهبود داشته باشید.

چگونه می‌توانم طرف مقابل را متقاعد به بازگشت کنم؟

پاسخ: اگر طرف مقابل شما نیز مایل به بازگشت به رابطه باشد، کار شما آسان‌تر خواهد بود. اما اگر طرف مقابل شما هنوز به‌درستی از رابطه جدا نشده باشد، ممکن است نیاز به تلاش بیشتری داشته باشید. در این صورت، بهتر است با احترام و صبر با او صحبت کنید و به او نشان دهید که مایل به تغییر و بهبود هستید. همچنین، می‌توانید از مشاوره برای کمک به شما در این زمینه استفاده کنید.

چه کاری باید انجام دهم تا رابطه موفق شود؟

پاسخ: اگر تصمیم به بازگشت به رابطه دارید، مهم است که از قبل به این فکر کنید که چه کاری باید انجام دهید تا رابطه موفق شود. در این راستا، بهتر است با طرف مقابل خود صحبت کنید و اهداف و انتظارات خود را از رابطه مشخص کنید. همچنین، باید به یاد داشته باشید که رابطه یک خیابان دوطرفه است و هر دو نفر باید برای موفقیت رابطه تلاش کنند.

چه زمانی باید از بازگشت به رابطه صرف‌نظر کنم؟

پاسخ: اگر با یکی از موارد زیر مواجه شدید، بهتر است از بازگشت به رابطه صرف‌نظر کنید. طرف مقابل شما هنوز به‌درستی از رابطه جدا نشده باشد، دلایل جدایی عمیق‌تر باشد و قابل‌حل نباشد، یکی از طرفین هنوز به عشق و علاقه کافی به دیگری نرسیده باشد، هر دو طرف برای موفقیت رابطه تلاش نکنند.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه زنان موفق دنیا، مقالات زندگی سالم و ویدئوهای آموزشی استقلال مالی را برای ازدواج موفق و زندگی سالم خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها

راه اندازی سایت و سیستم سازی کسب و کار